Facebook Google+ Twitter

Rajd Katalonii - zwycięstwo Loeba, Citroen Mistrzem świata!

Podczas tego weekendu w hiszpańskiej Katalonii odbyła się przedostatnia eliminacja rajdowych mistrzostw świata.Tegoroczna rywalizacja jest bardzo emocjonująca i wyrównana, nie tak jednostronna i zdominowana jak w latach ubiegłych.

Sebastien Loeb w Citroenie C4 WRC. / Fot. STR/PAPPo pierwszym dniu Rajdu Katalonii prowadził Hiszpan Dani Sordo jadący Citroenem C4. Z sześciu rozegranych odcinków specjalnych Sordo wygrał cztery, na dwóch najszybszy był broniący tytułu mistrza świata, Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4).

Po drugim dniu prowadzenie objął obrońca tytułu Loeb. Z sześciu rozegranych w sobotę odcinków specjalnych obrońca tytułu mistrza świata i jego rodak Sebastien Ogier wygrali po dwa, a po jednym Hiszpan Dani Sordo i Norweg Petter Solberg. Wszyscy jechali Citroenami C4.
W sobotę z rajdu po kraksie wycofał się Czech Martin Prokop, który już wcześniej miał zapewniony tytuł mistrza świata w klasie Junior. Wygrał Hans Weijs (Citroen C2 S1600), co dało srebrny medal Michałowi Kościuszce.

Ostatni dzień rajdu przebiegał pod dyktando francuskiego kierowcy Sebastiana Loeba, kóry utrzymał prowadzanie i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w rajdzie Katalonii. Jego zespół Citroen zapewnił sobie drugie z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji producentów. Dani Sordo stracił do Loeba 12 s., a Hirvonen 54,1. Ostatniego dnia rajdu bardzo dobrze pojechał Norweg Petter Solberg, który wygrał trzy z sześciu odcinków specjalnych.

Rajdowe Mistrzostwa Świata zakończy Rajd Walii,który zapowiada się bardzo emocjonująco. Obrońca tytułu Sebastian Loeb do Mikko Hirvonena traci tylko jeden punkt.Trzeci w klasyfikacji z jest Dani Sordo.


Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.