Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11611 miejsce

Rajd Kobiet Lancia Gran Turismo

  • Źródło: Artykuł sponsorowany
  • Data dodania: 2010-04-29 16:42

Kobiety znowu na starcie! Już po raz drugi Lancia zorganizowała Rajd Kobiet Lancia Gran Turismo, w którym udział wzięły gwiazdy i dziennikarki, m.in. Dorota Wróblewska, Agnieszka Szulim, Dominika Gawęda, Karina Kunkiewicz, Ewa Gorzelak, Karolina Malinowska.

 / Fot. Fiatpress.pl24 kwietnia na trasie Warszawa-Białowieża, panie po raz kolejny udowodniły, że są nie tylko świetnymi kierowcami, ale także znakomicie radzą sobie w samochodowych próbach zręcznościowych.

Trasa wiodła spod Hotelu Marriott w Warszawie do Białowieży - Hotelu Żubrówka. 20 pań prowadziło samochody Lancia Delta z silnikami od 150 KM do 200 KM. Przez trzy dni Rajdu organizatorzy zadbali, aby aktywnie i interesująco spędziły czas. Uczestniczki musiały poddać się próbom zręcznościowym oraz odpowiedzieć na pytania i zagadki z zakresu motoryzacji, mody, bezpieczeństwa i znajomości regionu. Załogi pokonywały odcinki specjalne z itinererem - schematyczną mapką trasy oraz GPS-em Nokia Maps.

Próba Stuarta polegała na przejechaniu ronda samochodem, do którego przymocowano metalowy talerz z piłeczką tenisową. Gwiazdy zwróciły uwagę na doskonały promień skrętu oraz dynamikę jazdy. Jeżdżąca Lancią Delta na co dzień Dorota Wróblewska - producentka telewizyjna oraz właścicielka Domu Mody podkreślała, że to szybki oraz idealnie sprawdzający się w miejskich warunkach komfortowy samochód. Panie pokonywały pod opieką instruktora slalom na czas w specjalnych okularach „alkogoglach”.

 / Fot. Fiatpress.plPróba symulująca jazdę samochodem z 1,5 promila alkoholu we krwi, upewniła uczestniczki o szkodliwym wpływie alkoholu na zachowanie i szybkość reakcji. Punkty zdobywane w kolejnych aktywnościach rajdowych były zaliczane do ogólnej klasyfikacji rajdu i wyłoniły drużyny zwycięskie.

Uczestniczki Rajdu zwracały uwagę nie tylko na zwinność, ale też wyróżniajacy design Lancii Delta. „Moje auto-motto to: samochód dla kobiety powinien być jak mężczyzna – mieć ładną sylwetkę, być dynamiczny, dawać poczucie bezpieczeństwa i mieć interesujące wnętrze. No i jeszcze to coś... - mówiła Karina Kunkiewicz. - Tak naprawdę jestem motoryzacyjną abnegatką i zdarza mi się nie rozpoznać własnego samochodu na parkingu, ale Lancii Delty nie da się ominąć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.