Facebook Google+ Twitter

Rajd lotniczy zainaugurował "Masurian Wonder Tour"!

Weekendowy Rajd po lotniskach Litwy stał się inauguracją nowego cyklu promocyjnego Mazur: "Masurian Wonder Tour".

Rajd lotniczy po lotniskach Litwy trwał od soboty do niedzieli. Do piątku wieczorem na lotnisko Kętrzyn Wilamowo przyleciało 26 samolotów. Jak zwykle wieczór (piątkowy) został wykorzystany na omówienie procedur i całej logistyki Rajdu na lotniska Litwy. A po części nawigacyjno-roboczej bardzo sympatyczny wieczór towarzysko-integracyjny. Ranek w sobotę 11 września okazał się niekorzystny dla realizowania założonego programu Rajdu.

Mimo zbiórki całej ekipy na lotnisku o 07 00 (bo planowano odlot o 07 30) piloci i załogi samolotów musieli uzbroić się w cierpliwość. Nastąpiły coraz dłuższe chwilę oczekiwania na poprawę widzialności i podstawy chmur. Jednak nie wszyscy wytrzymali presje niepewności co do szans wylotu na Litwę. Niestety, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne (po wschodniej stronie lotniska) i znaczne opóźnienie rozpoczęcia Rajdu, 4 załogi wycofały się z udziału w Rajdzie i w sobotę popołudniu opuściło kętrzyńskie lotnisko udając się w domowe pielesze.

Warunki meteorologiczne poprawiły się na tyle by można było zgłosić plan lotu, dopiero ok. godziny 16-tej. Krótki briefing pilotów, omówienie trasy do Druskiennik i wszyscy ruszyli, by jak
najszybciej wystartować z Wilamowa. Kawalkada samolotów wystartowała zgodnie z ustaleniami - od najszybszych do najwolniejszych, zamykających ekipę rajdowych samolotów. Utrzymując odpowiednią separację ekipa Rajdu zajmowała przestrzeń 50 km licząc od pierwszego do końcowego samolotu.

Po pokazowym wylądowaniu naszej grupy samolotów na lotnisku w Druskiennikach Rajdowicze zwiedzali Druskienniki, imponujący park wodny, a wieczór spędzili integrując się z załogami litewskimi przy wspólnej kolacji i uczestnicząc w specjalnym koncercie bardzo nastrojowej restauracji „Kolonados”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.