Facebook Google+ Twitter

Rajd Niemiec z Michałem Kościuszką

Niemiecka eliminacja jest dziesiątą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata. Rajd jest również piątą eliminacją cyklu JRC (Junior Rally Championship), w której kierowcy startują samochodami S1600, z napędem na przednią oś.

Mikko Hirvonen i Jarmo Lehtinen w Fordzie Focusie RS WRC na trasie Rajdu Finlandii 2007. / Fot. BP-Ford World Rally Team106 załóg zgłosiło się do udziału w Rajdzie Niemiec. Kierowcy będą mieli do pokonania dziewiętnaście odcinków specjalnych o łącznej długości 356,27 km. Rajd rozpocznie się w czwartek o godzinie 20.00, honorowym startem w Trierze.

W piątek kierowcy pokonają trzy odcinki specjalne przejeżdżane dwukrotnie o łącznej długości 128,60 km. W sobotę kierowców czeka najdłuższy etap złożony z czterech odcinków specjalnych, krótszych niż w piątek, ale również przejeżdżanych dwukrotnie, o łącznej długości 164,86 km. W niedzielę załogi pokonają już tylko 62,81 km złożonych z dwóch odcinków specjalnych przejeżdżanych dwukrotnie. Dodatkowo w centrum miasta Trier w okolicach Porta Nigra, gdzie tradycyjnie znajduje się meta, odbędzie się superoes. Odcinek będzie nosił nazwę Circus Maximus.

Trasy Rajdu Niemiec wiją się po krętych, asfaltowych i betonowych drogach Doliny Mozeli - słynącej z uprawy winorośli i malowniczego, rzecznego krajobrazu. Drugi etap rajdu ma odbyć się między innymi na terenie poligonu wojskowego, usytuowanego w okolicy Trieru, jednego z najstarszych, sięgających początkami starożytności, miast zachodnich Niemiec. Metę organizatorzy przewidzieli na godzinę 15.

Aktualny lider RMŚ, Fin Marcus Gronholm ma dziesięciopunktową przewagę (66 punktów) nad aktualnym Mistrzem Świata, Francuzem Sebastianem Loebem. Na trzecim miejscu w tegorocznej tabeli znajduje się również Fin, Mikko Hirvonen (49 punktów).

W tej asfaltowej eliminacji wystartują 24 samochody WRC. W czołówce uwagę zwracać będzie postawa debiutujących Fordów Focusów WRC 07, w których na niemieckie trasy wyjadą Marcus Gronholm i Mikko Hirvonen. W Citroenie Xsarze WRC oprócz fabrycznych kierowców czyli Daniela Sordo i Sebastiana Loeba wystartuje Francois Duval. Natomiast w czterech egzemplarzach Skody Fabii WRC walczyć będą: Jan Kopecky, Erik Wevers, Rene Kuipers i Harry Hissink

Michał Kościuszko zwycięzca poprzedniej eliminacji JRC (Rajd Finlandii) będzie miał dziewiętnastu konkurentów. - To będzie pierwszy w tym sezonie start na nawierzchni asfaltowej i na dodatek w samochodzie Renault Clio. Mieliśmy z Maćkiem w ubiegłym tygodniu krótkie testy, na których ustawialiśmy nowe asfaltowe zawieszenie. Przejechałem około 80 km na tym zawieszeniu i jestem wstępnie zadowolony z ustawień samochodu. Mam nadzieję, że sprawdzą się na Rajdzie Niemiec. Lubię ten rajd, startowałem w Niemczech w ubiegłym roku. Odcinki są bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem nawierzchni, jak i charakterystyki - ciasne, kręte fragmenty na terenach winnic i szybkie, nierówne na terenie poligonu. Jak zawsze będzie duża konkurencja, ale postaramy się powalczyć o dobry wynik - powiedział przed wylotem na Rajd Niemiec Kościuszko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I oczywiście trzymamy kciuki za Juniora ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Miło przeczytać na temat rajdów informację inną niż wypadek, uderzenie w kibiców itp. bo niestety w "ogólnych" mediach rajdowe wiadomości tylko w takich kontekstach się pojawiają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.