Facebook Google+ Twitter

Rajd Pekin-Paryż w Szczecinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-06-27 20:00

Dziś, po południu, przez Szczecin przejechała kawalkada najwspanialszych zabytkowych samochodów świata, kończąc tym samym Polski etap rajdu Pekin-Paryż.

Pekin-Paryż / Fot. Pekin-Paryż Z lekkim opóźnieniem przybyli do Szczecina długo oczekiwani uczestnicy Rajdu Pekin-Paryż, który odbywa się od roku 1907 i jest bez wątpienia jedną z najznamienitszych imprez tego typu. Toż w tym roku impreza obchodzi stulecie swego istnienia. Uczestnicy mają za zadanie przebyć z Pekinu do Paryża, swój cel chcą osiągnąć w czasie pięciotygodniowej wyprawy.

Polską część imprezy organizuje Polski Związek Motorowy. Dziś 126 pojazdów, ku uciesze licznie zgromadzonych mieszkańców, przemierzyło główne ulice grodu Pomorza Zachodniego. Wśród aut były takie rodzynki jak najstarszy uczestnik imprezy czyli Mercedes 60HP z 1903 roku, czy też La France o pojemności silnika... 15 litrów.

Wizyta w Szczecinie zakończyła pięciodniową cześć imprezy, odbywającą sie w naszym kraju. Od uczestników rajdu można było usłyszeć, że Polska jest ciekawym, interesującym krajem i na pewno ją kiedyś jeszcze raz odwiedzą. Po godzinie 15 uczestnicy opuścili Szczecin i ruszyli w drogę do Paryża. Cel chcą osiągnąć w przyszłym tygodniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.