Facebook Google+ Twitter

Rajd Polski Kobiet - dynamicznie przeciw rakowi

18 czerwca o godzinie 8.30 spod Hotelu Le Me'ridien Bristol wyruszył pierwszy Rajd Polski Kobiet. Jego celem jest zwrócenie uwagi kobiet na dynamicznie rosnące statystyki zachorowań na raka i konieczność przeprowadzania okresowych badań.

Jedna z załóg pierwszego Rajdu Polski Kobiet na starcie / Fot. J.A.Kwiatkowski- Badań nie trzeba się bać, ani wstydzić należy je przeprowadzać. Zachowanie zdrowia zależne jest w wielkiej mierze od nas samych, dlatego tak ważna jest profilaktyka i
wczesne wykrywanie chorób nowotworowych - powiedziała na konferencji prasowej dr Krystyna Backiel, prezes Fundacji Teraz Kobieta, inicjatorka przedsięwzięcia i jednocześnie entuzjastka rajdów samochodowych.

Wystartowały 23 wyłącznie kobiece załogi, jadą samochodami terenowymi, pokonają łącznie ponad 330 kilometrów, promując badania i odwiedzając między innymi Białobrzegi, Wyszków, Długosiodło, Nowogród, Łomżę, Kiermusy, Tykocin i Białystok. W Białymstoku 19 czerwca odbędzie się podsumowująca akcję konferencja prasowa z udziałem lekarzy onkologów, organizatorów, uczestniczek, sponsorów i przedstawicieli miasta.

Komandorem rajdu jest Wojciech Prószyński, prezes Automobilklubu Centrum, który jest chodzącą legendą motoryzacji. Ma na swoim koncie organizację takich rajdów jak Ogólnopolskie Kryterium Asów czy "Rajd Barbórki Warszawskiej". - Obserwuję, że kobiety jeżdżą coraz bardziej dynamicznie i zdecydowanie. I tak samo powinny walczyć o swoje zdrowie - dynamicznie. Pod takim hasłem zorganizowaliśmy ten rajd - powiedział komandor Prószyńki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.