Facebook Google+ Twitter

Rajd Polski: Najlepsi kierowcy świata pojawią się w naszym kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-01 18:10

55 kierowców z 22 krajów stanie na starcie samochodowego Rajdu Polski, który po raz pierwszy będzie eliminacją mistrzostw świata. Impreza rozpocznie się 25 czerwca, a trasa rajdu prowadzić będzie po mazurskich szutrach.

Udział w Rajdzie Polski zapowiedziała cała światowa czołówka, w tym lider klasyfikacji mistrzostw świata Francuz Sebastian Loeb, a także Finowie Mikko Hirvonen i Jari-Matti Latvala, Hiszan Dani Sordo czy Norweg Peter Soelberg. Walkę zapowiedziało także 14 polskich kierowców, w tym Michał Kościuszko, Michał Sołowow, Michał Bębenek i Krzysztof Hołowczyc.

Dyrektor Rajdu Tomasz Bartoś powiedział, że większość przygotowań do imprezy jest już zakończona i organizatorzy czekają na przyjazd pierwszych ekip. Prezes PZMot Andrzej Witkowski dodał, że Polska chce co dwa lata organizować rundę mistrzostw świata.

Nadzieje na miejsce w pierwszej dzisiątce ma były mistrz Europy w rajdach Krzysztof Hołowczyc, który na mazurskich trasach wystartuje fordem focusem WRC. Polski kierowca przyznaje, że jest realistą i raczej nie ma szans na walkę z Loebem, ale też nie zamierza stawiać się na przegranej pozycji.

Powiedział, że ma jednak świadomość, iż wystartuje 15 załóg WRC i że są to bardzo dobrzy kierowcy.
Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski spodziewa się istnego najazdu kibiców. Mówi, że przyjedzie około 200-250 tysięcy kibiców z całej Europy - z Niemiec, Francji, z krajów skandynawskich.

Rajd rozpocznie się i zakończy w Mikołajkach. Jego trasa ma długość 1024 kilometry, w tym 352 kilometry stanowią odcinki specjalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.