Facebook Google+ Twitter

Rajd Rowerowy "Masa Powstańcza 2011". Poznaj jego trasę

Tylko do 3 sierpnia można zarejestrować się na rajd rowerowy "Masy Powstańczej 2011", organizowany w ramach obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Realizatorzy przedsięwzięcia przedstawili już zarys trasy tegorocznego maratonu.

http://www.facebook.com/pages/Masa-Powsta%C5%84cza/209852652387661 / Fot. MPWTrasa rajdu "Masy Powstańczej 2011" będzie prowadzić szlakiem Pułku AK "Baszta", zgrupowania odznaczonego srebrym krzyżem Orderu Virtuti Militari za bohaterski udział w Powstaniu Warszawskim.
Już w pierwszych dniach walk z oddziałami niemieckimi, Komenda Główna AK, przydzieliła jednostkom zgrupowania "Baszta" szereg zadań na terenie Mokotowa. Jak się później okazało, obszar ten stał się stałym rejonem operacyjnym dla pułku. Organizatorzy rajdu rowerowego "Masy Powstańczej 2011": Muzeum Powstania Warszawskiego (MPW) i Warszawska Masa Krytyczna, w nietypowy sposób chcą przypomnieć historyczne miejsca walk wolnościowych.

Na profilu wydarzenia na portalu facebook.pl poinformowano, że w ogólnym zarysie trasa powiedzie przez ulice: Przykopową, Pl. Zawiszy, Banacha, Racławicką, Puławską, Malczewskiego, Wiśniową, pl. Unii Lubelskiej, Koszykową, Jana Pawła II, Grzybowską, Przykopową.

W dniu maratonu, 6 sierpnia od godziny 14.30 uczestnikom będą przydzielane pamiątkowe koszulki z zielonym logo wydarzenia, zaś grupie organizacyjnej - te w kolorze pomarańczowym. Punktualnie o godz. 17, kolumna rowerzystów i rolkarzy wyruszy z parkingu przy MPW w 20 km rajd.

Przeczytaj także o: testamencie warszawskiego powstańca, Stefana Brzozowskiego

MPW LOGO / Fot. MPWUdział w maratonie jest bezpłatny, a rejestracja zawodników odbywa się poprzez oficjalną stronę internetową obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapisy trwać będą do 3 sierpnia. W dniu maratonu uczestnicy muszą zgłosić się z własnym sprzętem (oprócz rowerów dopuszcza się również rolki - przyp. red.). Niepełnoletni powinni posiadać karty rowerowe lub prawo jazdy - informuje organizator na portalu facebook.pl. Kaski nie są obowiązkowe, choć zalecane.

Warto przypomnieć, że poprzednie edycje "Masy Powstańczej" nawiązywały do: szlaku łączniczek (2007 r.), śladów powstańczych barykad (2008 r.), szlaku bojowego zgrupowania AK "Radosław" (2009 r.) oraz bojowego zgrupowania AK "Żywiciel" (2010 r.). Szacuje się, że w każdej z nich, udział wzięło ok. 2 tys. osób.

Zobacz inne atrakcje przygotowane w ramach obchodów 67. rocznicy Powstania Warszawskiego. Przeczytaj o grach miejskich: "Warszawa: moje miasto" oraz "Twoja klisza z Powstania Warszawskiego". Zapoznaj się z najnowszą aplikacją na Twój telefon komórkowy!Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.