Facebook Google+ Twitter

Rajd trasą Rudzkiej Obwodnicy Rowerowej

Sport, który łączy pokolenia – tak można nazwać jazdę na rowerze. W tej formie aktywności fizycznej, nie liczy się wiek, czy też płeć, sport ten jest ponad wszystkimi podziałami.

20 sierpnia odbył się Rajd trasą Rudzkiej Obwodnicy Rowerowej, zorganizowany przez lokalne Stowarzyszenie Rowerowe Przejazdy Integracyjne. Rudzka Obwodnica Rowerowa została stworzona w 2015 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie liczy 29 km i łączy ze sobą niemal wszystkie dzielnice miasta. W przyszłości niewykluczona jest rozbudowa obwodnicy o kolejne ścieżki i szlaki rowerowe.

Frekwencja na rajdzie zdecydowanie dopisała. Na starcie wydarzenia zgromadziło się blisko 50 osób. Tuż przed planowaną godziną odjazdu, uczestnicy rajdu spotkali się na parkingu przy Tesco na Bykowinie. Punktualnie o godzinie 10:45, przedstawiciele firm Elsat i Sileman, rozdali drobne upominki dla wszystkich rowerzystów. Tak więc, chętni uczestnicy otrzymali kredki, gry układanki, kamizelkę odblaskową oraz dedykowane wody na opisywany rajd.

Pewnie nie jedna osoba zastanawia się skąd wziął się pomysł, aby zorganizować tego typu wydarzenie? Odpowiedź na to pytanie udzielił jeden z organizatorów rajdu:

- Pomysł na organizację Rajdu trasą Rudzkiej Obwodnicy Rowerowej powstał, żeby zintegrować rowerzystów z różnych miast. Dziś na linii startu można spotkać rowerzystów z Rudy Śląskiej, Chorzowa, Gliwic oraz Zabrza. To świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu wolnego w gronie ciekawych ludzi – relacjonuje Pan Tomasz Mutke - Wydarzenie jest organizowane cyklicznie, dwa razy w roku – dodaje.

Kilka minut po godzinie 11:00, peleton wystartował w stronę Kochłowic, następnie uczestnicy kierowali się w stronę Wirku, gdzie czekała niecodzienna atrakcja nie tylko dla najmłodszych.

Na starcie toru dla modeli samochodów przy ulicy Kolberga w Wirku, odbyły się Mistrzostwa Świata Modeli Elektrycznych i Spalinowych. Grand Prix w Rudzie Śląskiej, zostało organizowane po raz pierwszy, co stanowiło nie lada gratkę dla fanów tego typu modelarstwa.

Trasa Rajdu Rudzką Obwodnicą Rowerową przebiegała przez Bykowine, Kochłowice, Halembe oraz Wirek, gdzie rowerzyści mogli się posilić. Następnie, po zregenerowaniu sił, uczestnicy ruszyli w stronę Nowego Bytomia, Czarnego Lasu, Rudy Południowej, Goduli, Chebzia i znów Nowego Bytomia. Rajd zakończył się na parkingu przy Tesco na Bykowinie.

Jak mówi Pan Tomasz Mutke, na trasie rowerzyści mogli zobaczyć interesujące zabytki miasta.

- Podczas rajdu mieliśmy okazję zobaczyć różne zabytki miasta, w tym domy uchodźców, Kolonię robotniczą Ficinus, gdzie znajduje się również szlak osób zasłużonych dla Rudy Śląskiej. Ponadto odwiedziliśmy zabytkowy szyb kopalni Gottessegen oraz Kolonię robotniczą Kaufhaus i najstarszy dom handlowy w Polsce, wybudowany w 1904 roku – relacjonuje Pan Mutke.

Rekreacyjna jazda na rowerze to jedna z tych form aktywności, która zdecydowanie łączy pokolenia. Nie ważne, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę na dwóch kółkach, czy też jesteś wprawionym kolarzem, jazda na jednośladzie pozwala na spędzenie czasu w gronie przyjaciół oraz rodziny. Udział w wydarzeniach podobnych do Rajdu trasą Rudzkiej Obwodnicy Rowerowej to niebywała okazja do zintegrowania się z innymi miłośnikami rowerów. Niewątpliwie godziny spędzone na niejednokrotnie ciężkim pedałowaniu, kształtują charakter oraz zaszczepiają pozytywne wzorce zarówno wśród dzieci,
jak i dorosłych. Ważne zatem, aby wspierać takie inicjatywy, a tym samym zachęcać otoczenie do krzewienia sportowego ducha walki z własnymi słabościami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.