Facebook Google+ Twitter

Rajdowe MŚ w Meksyku. Kubica miał stłuczkę i problemy z samochodem

Od 6 do 9 marca 2014 roku zostanie rozegrany Rajd Meksyku. Pierwszy raz udział w tym wydarzeniu weźmie Robert Kubica. Podczas jazdy próbnej odcinkiem Guanajuatito Polak zaliczył stłuczkę.

Robert Kubica pierwszy raz w karierze weźmie udział w rajdowych MŚ w Meksyku / Fot. By Morio (photo taken by Morio) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via WiRobert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) są na liście zgłoszeń do Rajdu Meksyku, trzeciej rundy mistrzostw świata. Jak czytamy na portalu onet.pl odbędzie się ona w Meksyku po raz dziesiąty. Bazą jest miasto Leon. Trasa 22 odcinków specjalnych stanowi 39 procent trasy. Najdłuższy odcinek specjalny - Guanajuatito ma prawie 56 km długości.

"Jeśli chodzi o zapoznanie, to we wtorek było wszystko OK, za to w środę przeżyliśmy dzień smoka. Mieliśmy małą stłuczkę z autem, które jechało z naprzeciwka. Na dosyć wąskiej drodze, na zakręcie przez szczyt nie udało się zmieścić. Próbowałem uciec, ale droga była tak wąska, że nie było za bardzo miejsca. Później – bo to nie koniec naszych przygód – wsiedliśmy w inne auto, które miało zepsuty napęd."- podaje Kubica na swoim oficjalnym profilu na facebooku.

Następne auto, którym pojechali Polacy miało tylko przedni napęd. W kolejnym pojeździe wystąpiły natomiast problemy z zawieszeniem. Na ostatnim, długim odcinku, przez ok. 40 kilometrów Kubica i Szczepaniak jechali bez wspomagania kierownicy.

W tegorocznym sezonie Kubica wystartował już w dwóch rundach mistrzostw świata. Na razie nie zdobył punktów w klasyfikacji generalnej cyklu. W styczniowym Rajdzie Monte Carlo nie dojechał do mety, gdyż wycofał się po wypadku.
Na liście zgłoszeń trzeciej rundy mistrzostw świata jest 29 załóg. W ubiegłym roku triumfował Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC), który później po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł mistrza świata. Polacy otrzymali dziesiąty numer startowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.