Facebook Google+ Twitter

Rajdowy Puchar Polski zakończony

Po zakończeniu Rajdu Zamkowego okazało się, że był on ostatnią rundą Rajdowego Pucharu Polski 2009. Zarząd Automobilklubu Cieszyńskiego poinformował bowiem, że 36. edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka została odwołana.

 / Fot. Paweł HankiewiczJednym z powodów odwołania był brak wystarczających środków finansowych, a także problemy ze skonfigurowaniem trasy. Rajd Cieszyńskiej Barbórki jest już czwartą rundą Rajdowego Pucharu Polski, która została w tym sezonie odwołana. Jednak stając na starcie Rajdu Zamkowego zawodnicy nie skupiali się ani na kolejnych, ani na minionych imprezach, ale na walce o sekundy i osiągnięciu najlepszego wyniku na odcinkach wokół Zawiercia i Huciska. Szczególnie zmotywowane wystartowały dwie załogi: Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska oraz Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka. Oba zespoły miały wiele do udowodnienia po pechowo i przedwcześnie zakończonym Rajdzie Dolnośląskim. Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska, rozpoczęli od mocnego uderzenia i wygrali pierwszy oes rajdu, obejmując prowadzenie. Na drugiej próbie zanotowali minutową stratę, ale rewelacyjna jazda na kolejnych odcinkach pozwoliła Pawłowi Hankiewiczowi i Agnieszce Wierzchowskiej awansować na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i klasie A7. Załoga wygrała cztery z ośmiu rozegranych oesów, jednak do zwycięstwa zabrakło niespełna 25 sekund.

Podwójne zwycięstwo mogli natomiast świętować Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka, którzy byli najszybsi w grupie N i klasie N3, zajmując jednocześnie świetne trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Zamkowego. Załoga Peugeota 206 RC już po drugiej próbie awansowała do pierwszej trójki, a podczas kolejnych oesów walczyła z duetem Szeja/Szeja o drugie miejsce. Ostatecznie Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka finiszowali na trzeciej pozycji, powtarzając tym samym wynik z Rajdu Rzeszowskiego, który Wojciech Chuchała osiągnął z Damianem Sytym. Rajd Zamkowy był dużym sukcesem obu załóg, a także całego zespołu przygotowującego rajdówki. Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska oraz Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka odebrali naręcze pucharów, których zdobycie nie byłoby możliwe bez nieocenionego zaangażowania sponsorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.