Facebook Google+ Twitter

Rajdy lotnicze promocją turystyki

W dniach 11-12 września odbędzie się Międzynarodowy Rajd Lotniczy po lotniskach Litwy. Przedsięwzięcie ma na celu rozwój turystyki lotniczej. W imprezie wezmą udział także polscy piloci.

Rajd po lotniskach Warmii i Mazur (25-27 czerwca 2010) / Fot. arch. Aeroklub Krainy JeziorJest to już drugi rajd lotniczy w tym roku, który służy promocji turystyki lotniczej. Pierwszy odbył się w czerwcu b.r. Uczestnicy odwiedzali wówczas lotniska i lądowiska znajdujące się w Polsce, tj. na Warmii i Mazurach. Wyjątkowość regionu, bogata oferta turystyczna oraz przyjacielska, lotnicza atmosfera towarzyszyła załogom podczas imprezy. Nie inaczej będzie w drugi weekend września, kiedy to samoloty z Polski oraz Litwy wezmą udział w rywalizacji lotniczej na terenie naszych wschodnich sąsiadów.

Rajd organizowany przez trzech partnerów: Aeroklub Krainy Jezior (Polska) Kauno Aeroklubas Rajd po lotniskach Warmii i Mazur (25-27 czerwca 2010) / Fot. arch. Aeroklub Krainy Jezior(Litwa) oraz Marijampolės Aeroklubas (Litwa) ma na celu uzmysłowić możliwości rozwoju turystyki lotniczej jako nowego produktu turystycznego, bowiem lotnictwo to także infrastruktura lotnicza. Obok pasów startowych, wieży oraz innych elementów niezbędnych dla bezpieczeństwa operacji lotniczych rozwija się cała infrastruktura: hotele, punkty gastronomiczne, nowe usługi dla wyselekcjonowanej grupy turystycznej: pilotów, turystów - lotników, zorganizowanych grup, którym zależy na szybkim przemieszczaniu się i dynamicznym zwiedzaniu wybranych przez siebie miejsc.

Rajd po lotniskach Warmii i Mazur (25-27 czerwca 2010) / Fot. arch. Aeroklub Krainy JeziorRajd to nie tylko konkurencje sprawdzające sprawność pilotów oraz ich umiejętności. To również okazja do spędzenia ciekawego weekendu. Organizatorzy przygotowali bogaty program pobytu na Litwie, m.in. przeprawę promem przez Niemen, zwiedzanie fabryki szampana oraz parku wodnego. Poza atrakcjami turystycznymi polscy piloci będą mieli okazję do wymiany doświadczeń z kolegami z Litwy, przedstawicielami władz samorządowych, turystycznych oraz biznesowych.

Tego typu przedsięwzięcia sprawiają, że zarówno Polska, jak i Litwa, stoją przed olbrzymią szansą rozwoju turystyki lotniczej. Stąd też tak ważnym elementem każdego z rajdów są spotkania pilotów z politykami, samorządowcami, specjalistami z zakresu turystyki, biznesmenami oraz przedstawicielami branży turystycznej, właścicielami lotnisk i lądowisk. Jedynie dzięki ich współpracy możliwa jest realizacja idei stworzenia nowego produktu turystycznego-turystyki lotniczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.