Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4735 miejsce

Rajdy samochodowe są również dla amatorów! Jak zostać kierowcą rajdowym?

Zawrotna prędkość, muzyka silnika oraz piski opon. To tylko kilka elementów z życia rajdowca. Czy rajdy samochodowe przeznaczone są tylko dla zawodowców?

Mejdrzer, CC 3.0 / wikipedia.pl / Fot. MejzdrzerSporty ekstremalne zdecydowanie przeznaczone są dla prawdziwych twardzieli - ludzi o stoickim spokoju, zimnej prawie jak lód krwi. Nie brakować powinno również nieograniczonej pasji, miłości do tego co się robi. Bez niej nawet najpiękniejsze przedsięwzięcie nie ma najmniejszego sensu. Tym bardziej w przypadku, gdy liczy się walka do samego końca. A będąc bardziej dokładnym - do ostatniego metra i sekundy.

Czy rajdy samochodowe przeznaczone są tylko dla zawodowców?


Nic bardziej mylnego. W prawdzie chcąc odnosić coraz bardziej prestiżowe sukcesy, będzie to nieuniknioną ścieżką rozwoju. Lecz na początku drogi wystarczy przystosować odpowiednio samochód, zaprosić znajomego do pilotowania i znaleźć w internecie najbliższy termin wyścigu dla amatorów Konkursowej Jazdy Samochodowej.

Dla chętnych rajdowców stawiane są pewne wymogi. Samochód powinien posiadać aktualne badania techniczne. Natomiast kierowca i pilot zapatrzeni powinni być w kaski ochronne. W przypadku KJS nie wymaga się odzieży ochronnej, klatki bezpieczeństwa, pasów wielopunktowych czy systemu gaśniczego. Aczkolwiek ze względu bezpieczeństwa warto w owe elementy się zaopatrzyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.