Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15735 miejsce

Rajski Ogród Izabeli, o tomiku "Seksapil duszy" Izabeli M. Bill

Po przeczytaniu tomiku poetyckiego Izabeli Moniki Bill – "Seksapil Duszy" zwątpiłem… Do tej pory nie potrafiłem odpowiedzieć sobie na pytania: Kiedy w tych erotykach peelka cierpi, kiedy cieszy się chwilą, kiedy udaje, kiedy kocha, kiedy przeżywa orgazm?

Okładka książki / Fot. Izabela Monika Bill Myślę, że to dobrze, ponieważ powracając kolejny raz do wierszy, będę mógł odkrywać nowo przestrzenie seksapilu duszy.

Zachętą do sięgnięcia książki jest nawet okładka, na której lustrzane odbicie pięknej kobiety pokazuje jej duszę, mniemam, że duszę autorki, odkrytą przez spostrzegawczego fotografa Michała Żukowskiego. Natomiast pisarz, poeta i redaktor tomiku Kazimierz Burnat w „Posłowiu” udowadnia, że w poetce istnieją różne stany psychiczne. Pisze m.in.: "Autorka przejawia różnorodność stanów psychicznych od euforii do uzmysłowienia sobie ulotności uczuć i pustki z nią związanej:
było bosko i sterylnie / bez dziwactw / zasnęłam a zły sen podrapał mi duszę / jak wściekły kot i uciekł".

Czytając wiersz po wierszu zostałem przez autorkę prawie zgwałcony, wprowadzony w stan niewyobrażalnego uniesienia, zaczęło mi nawet brakować tchu i dla nabrania oddechu musiałem co chwilę wynurzać się z głębin erotycznych strof.

Kobieta dla mężczyzny jest jedną wielką tajemnicą, której tylko rąbek odkrywamy zgłębiając te piękne wersy. Kto nie wie (dygresja pod rozwagę mężczyzn), jak poznać duszę kobiety, jej oczekiwania, marzenia i różnorodność potrzeb, nawet w miejscach najmniej oczekiwanych (pociąg, samolot, samochód, statek, winda) oraz jak oddać się wspólnym miłosnym uniesieniom musi koniecznie przeczytać ten debiutancki tomik.

Kwintesencją lirycznej poezji jest nie tylko symbioza kobiety i mężczyzny, ale coś więcej, rodzaj ponad wyobrażalnych stosunków dusz. Niech też nikt nie spodziewa się odmiany jakiejś pornografii, ponieważ jej po prostu nie ma, jest natomiast piękno Rajskiego Ogrodu, w którym może uda się czytelnikowi poznać niezbadany wszechświat wnętrza kobiety, do czego serdecznie zachęcam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.