Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30226 miejsce

Rak szyjki macicy - to dotyczy też Ciebie

Kobiety dla Kobiet oraz Młoda i Zdrowa to dwie kampanie edukacyjne na rzecz profilaktyki raka szyjki macicy, jakie prowadzi w tym roku Stowarzyszenie Kwiat Kobiecości.

Każdego dnia w Polsce dziesięć kobiet słyszy diagnozę: „Ma Pani raka szyjki macicy”. Każdego dnia umiera na tę chorobę kolejnych pięć Polek. Rak szyjki jest drugim najczęściej atakującym kobiety nowotworem – jest ich cichym zabójcą. Odpowiedzią na tę sytuację jest działalność Stowarzyszenia, którego głównym celem jest pomoc chorym na raka szyjki i edukacja zdrowotna.
 / Fot. Screen ze strony http://www.kwiatkobiecosci.pl/
Pierwsza kampania, Kobiety dla Kobiet, obejmuje cykl spotkań odbywających się w całej Polsce w siedzibach szkół, stowarzyszeń czy klubów. Ich celem jest uświadomienie kobietom, jak duże jest zagrożenie rakiem szyjki macicy, jak można zapobiec chorobie, jak z nią walczyć. Podczas każdego spotkania lekarz onkolog tłumaczy etiologię i profilaktykę choroby. Psycholog Anna Białobrzeska, na co dzień pracująca z chorymi na nowotwory i ich rodzinami, tłumaczy zależność sił psychicznych i zdrowia fizycznego. Zaś o tym, że wcześnie rozpoczęte leczenie daje pełne wyzdrowienie, opowiada prezes Stowarzyszenia, Ida Karpińska, która sama wygrała walkę z rakiem i założyła Kwiat Kobiecości, wspierający inne kobiety. Spotkanie podsumowują rozmowy przy słodkim poczęstunku. Toczą się one głównie wokół szczepień przeciwko wirusowi HPV (zakażenie nim jest przyczyną choroby), i badań diagnostycznych, ale również wokół nowej linii kosmetyków Spécialité firmy Dermika, dzięki której możemy przeprowadzać te spotkania oraz mamy upominki dla naszych uczestniczek.

Partnerami akcji są: firma Dermika; Władze gmin, na terenie, których planujemy zorganizować cykliczne spotkania; Gazeta Samo Zdrowie; NFZ; EKA-PLAST; Gazeta Wyborcza; TVP3; Głos Wielkopolski; Portal TuTej.pl; Wybierz Życie; Portal Kobieta.pl; Gazeta Zdrowie; Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland VITA; Radio Puls Regionu, Karpiński Media.

Najbliższe spotkania odbędą się w czerwcu, w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście oraz w Urzędzie Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. O kolejnych będziemy informowały na stronie internetowej Stowarzyszenia: http://www.kwiatkobiecosci.pl.

Druga akcja, Młoda i Zdrowa, jest skierowana do uczennic gimnazjów i liceów. Obejmuje spotkania w szkołach całej Polski, podczas których współpracujący ze Stowarzyszeniem specjaliści oraz członkinie Kwiatu Kobiecości objaśniają profilaktykę choroby oraz odpowiadają na pytania dziewcząt. Wspiera nas w niej Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland, które samo co roku prowadzi dziesiątki projektów edukacyjnych skierowanych do studentów i całego polskiego społeczeństwa.

Akcja Młoda i Zdrowa cieszy się dużym zainteresowaniem, mamy dużo zgłoszeń z terenu całego kraju.
Jej partnerami są: NFZ, Gazeta Samo Zdrowie, GlaxoSmithKline, EKA-PLAST, Dermika, Gazeta Wyborcza,TVP3, Głos Wielkopolski, Portal TuTej.pl, Wybierz Życie, Portal Kobieta.pl, Gazeta Zdrowie, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland, VITA, Radio Puls Regionu.

Aktualności znajdziesz na stronie internetowej Stowarzyszenia Kwiat Kobiecości. Szczegółowych informacji udziela Ida Karpińska, prezes i rzecznik prasowy Stowarzyszenia. Email: Ida@kwiatkobiecosci.pl, tel. kom. 0607 833 788.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.06.2008 02:25

... no właśnie, to jest FUNKCJA...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2008 22:04

Daję plusa, ale myślę że to mnie nie dotyczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Duzy plus za zwrócenie uwagi na ważną sprawę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2008 23:41

"+" prospołeczne. Mocny tytuł, niepokojący - w imię wyższej racji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się. Sama byłam na takim spotkaniu z Kwiatem i wiem, że to ważne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za info. Plus za tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.