Facebook Google+ Twitter

Rakiecie Falcon 9 znowu nie udało się wylądować na morskiej platformie. Przewróciła się tuż po sprowadzeniu na Ziemię (wideo)

Rakieta Falcon 9 wyniosła na orbitę satelitę Jason 3. Inżynierowi SpaceX podjęli kolejną próbę sprowadzenia rakiety na specjalną platformę zlokalizowaną na Pacyfiku. Nie udało się. Obiekt przewrócił się i eksplodował.

 / Fot. Kadr z filmu/YouTubeW niedzielę należąca do SpaceX rakieta Falcon 9 wyniosła na orbitę satelitę meteorologicznego Jason 3. To oczywiście ważne zadanie, ale uwagę mediów przykuła kolejna próba lądowania pierwszego członu rakiety na Pacyfiku.

Prawie się udało. Na filmie pokazanym przez założyciela SpaceX, Elona Muska, widać, jak rakieta wylądowała na platformie i za chwilę straciła równowagę. Obiekt przewrócił się i eksplodował. Okazało się, że jedna z podpór nie została właściwie zacumowana.

SpaceX od miesięcy testuje system sprowadzania na Ziemię rakiet Falcon. Pierwsza udana próba miała miejsce 21 grudnia. Lądowanie nastąpiło jednak nie na ocenie, ale na twardym gruncie. Wcześniej SpaceX umieszczał lądowiska na Atlantyku. Żadna z tych prób nie powiodła się.

STORYFUL/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.