Facebook Google+ Twitter

Rakieta internetu także w Polsce

  • Źródło: Artykuł sponsorowany
  • Data dodania: 2013-03-15 15:02

Berliński inkubator przedsiębiorczości Rocket Internet, który od kilku lat w internetowe projekty na całym świecie inwestuje setki milionów euro, docenił potencjał naszego rynku. Od jesieni ub. roku jest także w Polsce. Dobre projekty e-commerce mają zatem szansę!

 / Fot. mat. rekl.Bracia Samwerowie, twórcy i właściciele Rocket Internet dobrze wiedzą, co robią. Zbudowali przecież potężną i bogatą firmę, opierając się na kreowaniu i finansowaniu europejskich kopii największych amerykańskich start-up’ów, takich jak m.in. eBay, Amazon, Groupon, Facebook i wiele innych.

Co łączy Zalando - gdzie kupujemy ubrania i buty - z CityDeal (klon Groupon’a, zakupiony w 2010 roku przez... Groupona) oraz Wimdu, za pośrednictwem którego wynajmujemy mieszkanie w słonecznej Italii?

Model biznesowy braci Samwer
To dzieło trzech braci Samwer. Model biznesowy Rocket Internet oparty od samego początku na kopiowaniu cudzych, cieszących się popularnością serwisów internetowych i powielanie ich modelu działania w innych krajach, wzbudza kontrowersje i nienawiść konkurentów. Tym bardziej że kolejnym krokiem jest sprzedaż sklonowanych serwisów za grube miliony przeważnie tym firmom, które zostały przez Rocket Internet skopiowane (lub ich konkurencji) – klon bowiem posiadał już znaczną część europejskiego rynku jeszcze przed pojawieniem się na nim oryginału. „Rakieta internetu” zadarła z takimi potentatami, jak Pinterest, Wrapp i AirBnB, uruchamiając swoje własne wersje tych serwisów pod nazwami Pinspire, DropGifts i Wimdu. Ale bracia Samwer wygrywają.

Musisz być najlepszy
Dlaczego? „Żeby wygrać, nie musisz być pierwszy. Wystarczy, że będziesz najlepszy” – to ich motto. Chodzi też o to, żeby każdą rzecz zrobić nie tylko lepiej, ale również szybciej od innych. Dlatego Samwerowie przemierzają świat wzdłuż i wszerz. Rocket Internet, początkowo obecny tylko w Europie, w ciągu zaledwie dwóch lat zaistniał w ponad 50 państwach na całym świecie. Ostatnim głośnym projektem jest Wimdu - internetowy pośrednik w wynajmie nieruchomości.

Z Wimdu poznasz cały świat
W naszym kraju serwis funkcjonuje od października 2012 roku, stanowiąc realną konkurencję dla obecnej także w Polsce platformy Airbnb. Wimdu, w które Rocket Internet zainwestowało w 2011 roku 90 milionów dolarów, to doskonały przykład na połączenie biznesu z globalną siecią. Platforma pośredniczy w wynajmowaniu prywatnych mieszkań, wspierając coraz popularniejszy model podróżowania i wypoczywania nazywany „social travellingiem”. Już nie drogie hotele, zorganizowana turystyka grupowa, ale wynajęcie prywatnego mieszkania lub pokoju w dowolnym miejscu świata. Poznawanie danego kraju z perspektywy jego mieszkańców i wypoczywanie we własnym rytmie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i możliwościami.

Oferta dla każdego
Wimdu ma coraz więcej zagorzałych fanów. Wybór ofert zakwaterowania na całym świecie i to w cenach na każdą kieszeń jest ogromny. Platforma posiada system wystawiania opinii o gościach i gospodarzach oraz wiele filtrów, które pomagają w poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego mieszkania na wakacje. Sukces? Na pewno. Za rok 2011 Wimdu zostało mianowane do wielu nagród, np. za Najlepszy Niemiecki Start Up (German Start Up of 2011) oraz za Najlepszy Europejski Start Up (the best European Start Up of 2011).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie tylko Polak potrafi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.