Facebook Google+ Twitter

Rakietowe strzelanie nad Ustką

W okolicach Ustki (Pomorskie) w środę, 22 czerwca między godzinami 10 a 13 odbędą się bojowe strzelania rakietowe pododdziałów Wojsk Lądowych - głosi komunikat Wojska Polskiego. Ale bez obawy: źródło strzelaniny będzie na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych.

- Strzelanina zawsze jest poprzedzona zgrupowaniami przylotniskowymi, w czasie których nasi żołnierze doskonalą swoje umiejętności w strzelaniu i namierzaniu celów - tłumaczy wojskowe zawiłości rzecznik prasowy Dowództwa Wojsk Lądowych, ppłk Tomasz Szulejko. - Takie szkolenie z namierzaniem celów pozwala później na perfekcyjne wykonywanie strzelania rakietowego.

Strzelanie rakietowe wykona 4. Zielonogórski pułk przeciwlotniczy z Czerwieńska i 69. Leszczyński pułk przeciwlotniczy z Leszna. Wykorzystane będą zestawy rakietowe KUB i OSA.

Dla zielonogórzan to koniec cyklu przygotowań do zasadniczego etapu ćwiczeń taktyczno-specjalnych pod hasłem „Ryś 11”, jakim niebawem staną się bojowe strzelania rakietowe pododdziałów przeciwlotniczych 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu, „Czarnej Dywizji”.


Strzelania rakietowe obserwować będzie Minister Obrony Narodowej, Bogdan Klich wraz z Szefem Sztabu Generalnego WP, generałem Mieczysławem Cieniuchem.

Szkolenia żołnierzy rozpoczęły się od 1 czerwca i potrwają do końca miesiąca. Udział w nich bierze 800 żołnierzy wraz z 300 jednostkami sprzętu, uzbrojenia i pojazdów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tomek Globisz
  • Tomek Globisz
  • 22.06.2011 08:47

Tytuł jest moim zdaniem nieprawidłowy. Co prawda rakiety lecą w niebo , to jednak do strzelań i ćwiczeń z użyciem rakiet dochodzi pod Ustką , a nie nad nią. Przyimek "nad' do okreslania położenia stosowany jest najczęściej w połączeniu ze zbiornikami wodnymi np łąki na Pilicą, Frankfurt nad Odrą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.