Facebook Google+ Twitter

Rakiety "Patriot" będą w Polsce, ale nie wiadomo dokładnie kiedy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-22 07:09

Stany Zjednoczone potwierdziły, że bateria rakiet Patriot znajdzie się na terenie Polski. Amerykanie twierdzą jednak, że termin ich rozlokowania nie został jeszcze ustalony. O tym, że Patrioty znajda się w Polsce jeszcze w tym toku mówił wiceminister obrony Stanisław Komorowski.

Władze Stanów Zjednoczonych Polski zgadzają się, że "Patrioty" będą w Polsce. Potwierdził to wczoraj rzecznik Departamentu Stanu Ian Kelly.

Prezydent Obama zobowiązał się do honorowania deklaracji o współpracy strategicznej, która została podpisana w ubiegłym roku. Jak podkreślał, jest to niezależne od planów budowy tarczy antyrakietowej.

Z pytaniami o terminy, Kelly odesłał dziennikarzy do Departamentu Obrony. Rzeczniczka Pentagonu Elizabeth Hibner powiedziała, że słyszała o wypowiedziach członków polskiego rządu dotyczących tego, że rakiety "Patriot" znajdą się w Polsce jeszcze w tym roku.

Hibner podkreśliła jednak, że żadna data nie została jeszcze uzgodniona. - Ta i inne kwestie związane z patriotami, będą w najbliższych miesiącach przedmiotem negocjacji - oświadczyła
rzeczniczka Pentagonu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.