Facebook Google+ Twitter

Rakiety SS-21 niszczą Donieck. DRL przerywa rokowania pokojowe

Takie bronie jak SS-21 Toczka U czy też amerykańska bomba lotnicza Daisy Cutter określa się jako konwencjonalną namiastkę bomb atomowych. Stosowanie ich przeciw celom cywilnym jest zabronione przez układy międzynarodowe.

Zwłoki cywilów zabitych przez ukraińskich artylerzystów. W Doniecku ta sytuacja nie ma końca. / Fot. nieznanyPo najnowszych uderzeniach ukraińskiej artylerii rakietowej na stolicę ukraińskich Rosjan nie ma już wątpliwości. Pod przykrywką rozejmu trwa i nasila się wojna totalna. Wczoraj około południa na gęsto zabudowany kwartał miasta młodości Janukowycza spadły dwie rakiety balistyczne. W promieniu 12 kilometrów powypadały szyby z okien. Oto jeden z wielu amatorskich materiałów filmowych dających świadectwo tej zbrodni wojennej:Po tym uderzeniu w cel wojskowy, jakim była fabryka trotylu i kordytu, a także na przyległe budynki starej dzielnicy przemysłowej (druga rakieta balistyczna; na powyższym filmiku widać jej ognisty ogon i jak podmuch wybuchu wybija szybę) nastąpiły dalsze, wymierzone w całą sąsiednią okolicę, w których główną rolę odegrały ciężkie, dalekonośne haubice kaliber 152 mm. Rozrywające się pociski raziły tych, którzy spieszyli na pomoc rannym. To jedna z ulubionych zagrywek nacgwardii, która odebrała artylerię regularnemu wojsku, aby strzelać z niej na oślep. Podobnie jak ostrzeliwanie ulic w niedzielne przedpołudnie, by zabijać tych, co spieszą do cerkwi, kościołów i zborów. Rannych od wybuchu odrugiej rakiety było ok. 20. Brak zabitych można wytłumaczyć tylko faktem, że ludzie w zachodniej części miasta spędzają już niemal całą dobę w piwnicach i schronach, nawet kosztem głodowania. W tej sytuacji Doniecka Republika Ludowa opuszcza stół rokowań, o czym zawiadomił jej premier (rodowity doniecczanin) Zacharczenko. Trzeba dodać, że "miniaturowa bomba atomowa" wybuchła w pobliżu sali, na której odbywało się spotkanie części przywódców separatystów z wyborcami (2 XI mają się odbyć wybory do władz Konfederacji Noworosji).

Wcześniej powstańcy zaprzestali wymiany jeńców i zakładników (ich argument: w zamian przysyłają nam przypadkowe ofiary łapanek w Charkowie i Słowiańsku) oraz skierowali wziętych do niewoli nacgwardzistów do uprzątania gruzów itp. prac w ostrzeliwanych dzielnicach. Codziennie ginie od kilku do kilkudziesięciu osób cywilnych i o wiele mniej żołnierzy batalionów armii DRL, którzy mają środki ochrony, maskowania oraz rosnące doświadczenie. Mieszkańcy Doniecka są wściekli: tak na rząd ukraińskich nacjonalistów jak na Rosję Putina, którego oskarżają o bezczynność i obłudę. Wystarczy popatrzeć na ten aktualny amatorski materiał filmowy z napisami w języku angielskim:

https://www.youtube.com/watch?v=I0TBb_Sc-LU

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wojska rządowe nadal nie wznawiają ostrzału. Prócz memento z Nowego Jorku rolę odgrywa zapewne również sytuacja wokół dostaw rosyjskiego gazu ziemnego oraz braku węgla z Donbasu dodać zbliżająca się zima razy możliwe społeczno-polityczne skutki braku ogrzewania mieszkań w najbliższych miesiącach itd. itp. Sytuacja robi się ciekawa, ale w taki sposób, że po raz pierwszy od kwietnia serce od tego nie boli. Bogu niech będą dzięki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj późnym wieczorem ONZ potwierdziła, że ukraińska artyleria dokonuje masakry mieszkańców Doniecka, a sekretarz generalny wydał komunikat, w którym zaznaczył, że rozważa zlecenie przygotowania raportu, w którym zostanie to przedstawione szczegółowo wraz z kwalifikacją prawną stwierdzającą, że dokonano zbrodni wojennych.

http://edition.cnn.com/2014/10/21/world/europe/ukraine-un-cluster-bombs/

Najprawdopodobniej w związku z tym od wczoraj nacgwardia zaprzestała ostrzału osiedli mieszkaniowych i jak na razie nie ma doniesień o nowych trafieniach pocisków na tym terenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Ługańska przybył ataman doński. Zapowiada, że kozacy i ochotnicy dojdą razem do Kijowa i tam wymuszą uznanie niepodległości Ługańskiej Republiki Ludowej:

https://www.youtube.com/watch?v=zfSlAtHCmQs

Lugańsk nie jest ostrzeliwany już od końca sierpnia; stojące pod tym miastem siły ukraińskie zostały okrążone i zniszczone już pod koniec sierpnia. Nauka dla Doniecka - ten rozejm jest już żywym trupem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy ulica rządzi demokracją rezultat jest nie pewny i iluzoryczny że oto dokonała się wola ludu i tak było moim zdaniem na Majdanie. Jak już pisałem robotnicy polscy nie wyszli w sierpniu 1980 roku ze stoczni na ulice i uzyskali wiele ustępstw od władzy. Inna rzecz że zapłacili wysoką cenę i żaden z ich postulatów godziwej pracy nie ostał się się a ich stocznia została zamknięta. Cena wolności jest wielka i chyba każdy ja jakoś płaci - i Ci na Majdanie w Kijowie i ci w Doniecku. Straszne że giną niewinni cywile. Wojna jest straszna, a bratobójcza najstraszniejsza. Cześć ofiarom gdziekolwiek one teraz nie padają! Jako nie tylko wrażliwy publicysta a także artysta fotografik i poeta chciałbym dedykować im wszystkim wiersz:

Wojna krwawa wojna krwawa
Serce broczy pod ciosami siepaczy
Dla nich liczy się tylko łuna pożaru
Jaki każda bomba wznieca
I Ty Polaku i Ty Moskalu
Jesteś bezpieczny od tego żaru?
Tam w Doniecku płonie ziemia
Oczy zapłakanej matki toczą łzy
Bo syn zginał pod ciosem nawały
Nie dla chwały nie dla chwały
W obronie swojego domu
I matki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coś, czego nie rozumieją szowiniści ani pacyfiści: Istnieje zasadnicza różnica morałna między ludźmi występującymi jawnie z bronią i w mundurach względnie odznakach organizacji wojskowej, walczącymi zbrojnie wyłącznie z innymi ludźmi w mundurach i z bronią, a tymi, co rozprawiają się z bezbronnymi. Nie dotyczy to wyłącznie powstańców warszawskich i esesmanów, jak się niektórym wydaje, ale każdego konfliktu zbrojnego. Ci pierwsi może nie w każdym wypadku są bohaterami, może nie trzeba koniecznie się nimi zachwycać, ale stoją o bardzo wysoki poziom człowieczeństwa wyżej od tych drugich.

Oczywiście można twierdzić, że ukraińscy Rosjanie sami ostrzeliwują swoje rodzimy, przyjaciół, znajomych, byłych i aktualnych kolegów i koleżanki ze szkoły i ze studiów itd. Jednakowoż ktoś, kto w to wierzy, raczej nie odznacza się zdrowym rozumem. Nawet w warunkach zwarcia między dwoma potworami: Hitlerem i Stalinem to jednak nie radzieccy żołnierze ostrzeliwali Leningrad czy Stalingrad. Zaś narody Rosji i ich ustrój państwowy stoją obecnie znacznie wyżej aniżeli w tamtych czasach, a jeśli ktoś nie rozumie również tego, to nie rozumie niczego ze spraw międzynarodowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jolanto, z tymi jakże słusznymi pytaniami "kto...?" proszę się zwrócić do tych, co ochoczo jeździli na Majdan...? Oni wiedzą, albo po prostu mądrze milczą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

... jestem przekonana, że ludziom, którym zależy na prowadzeniu działań wojennych w różnych zakątkach świata nie tyle obce są układy międzynarodowe, co celowo ich nie przestrzegają, bowiem jedynym słusznym prawem jest prawo siły jaką reprezentują.

Żal mi ludzi, zwyczajnych, którzy tak jak ja sama nie wiedzą dokładnie o co chodzi, a będąc blisko uwikłani są chcąc nie chcąc w wojnę domową ... obserwują ją, sami w niej giną, tracą swoich bliskich, zmieniają przynależność państwową mimo swej woli.

Za tym wszystkim jednak stoją konkretne osoby, ludzie silni, bezwzględni, realizujący swoje plany i fobie. Uważam, że powinni kiedyś, oby jak najszybciej ponieść za to odpowiedzialność.

Nie potrafię ocenić kto na Ukrainie i na terenach do niej niedawno jeszcze przynależnych ma racje, ale na pewno eskalowanie działań wojennych miast pokojowych rozwiązań do niczego dobrego nie prowadzi.

Mogę współczuć cierpiącym, ale nie potrafię patrzeć z sympatią na kogokolwiek kto zabija, bez względu na to z której strony i w czyim imieniu to czyni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.