Facebook Google+ Twitter

Ramadanowa cisza nocna w indonezyjskim mieście Makassar

Fundamentaliści z Frontu Obrońców Islamu (FPI) na wyspie Celebes wezwali właścicieli klubów nocnych i dyskotek w centrum Makassar do zamknięcia wszystkich biznesów na okres ramadanowego postu.

W indonezyjskim dance klubie / Fot. Piotr ŚmieszekIslamski wielki post Ramadan zbliża się wielkimi krokami. Jak powszechnie wiadomo, albo i nie wiadomo, jest to dla pobożnych wyznawców proroka Mahometa miesiąc bardzo szczególny. Ramadan to czas powszechnie zalecanej "ogólnej wstrzemięźliwości", wyrzeczeń, postnych postanowień i duchowego wyciszenia.

Niesie on poza przygotowaniami rytualnymi, religijnymi oraz marketingowymi również wzrost aktywności fundamentalistów i islamistów z pod różnych szyldów. Próbują oni wykorzystać to coroczne przysłowiowe 5 minut dla spektakularnego zaakcentowanie swojej obecności, co niestety częstokrotnie pociąga przykre konsekwencje w postaci chuligańskich i quasi-bandyckich wystąpień.

Jako pierwsi w tym roku „głos zabrali” członkowie cieszącego się złą sławą Frontu Ocalenia Islamu z miejscowości Makassar na wyspie Sulawesi (Celebes). Lokalny oddział FPI wystosował odezwę lub może ściślej, otwarte ostrzeżenie do wszystkich właścicieli lokali i klubów nocnych w mieście by „z szacunku dla świętego miesiąca” zamknęli swoje biznesy na okres postu.

Umoralniające obwieszczenia zawierające między wierszami jawne pogróżki dla potencjalnych oponentów zostały rozklejone na murach rozrywkowych ulic w centrum miasta oraz dostarczone bezpośrednio do rąk menadżerów niektórych lokali rozrywkowych.

To, tak mocno wyprzedzające okres postu ostrzeżenie, ma zdaniem działaczy FPI pozwolić biznesmenom na sprawne logistycznie przygotowanie zamrożenia działalności gospodarczej.
Pocieszający jest jednak fakt, iż podobna akcja ramadanowa Frontu Obrońców Islamu przeprowadzona w ubiegłym roku w Dżakarcie zakończyła się „bezkrwawo”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Warszawiak
  • Warszawiak
  • 06.07.2011 20:34

Nie. Nie zapomniałem, ale nasz episkopat to jest mały Pikuś przy muzułmanach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qwertz
  • qwertz
  • 06.07.2011 19:51

@Warszawiak:
Już zapomniałeś jak to episkopat zamierzał wymusić na rządzie zakaz sprzedaży alkoholu w soboty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze ciekawi mnie jak sobie radzą przedstawiciele innych wyznań w Ramadan? Czy to ma duży wpływ na codzienne ich życie? Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 06.07.2011 13:43

Tylko patrzeć jak u nas będziemy mieli takie problemy. Ośrodek szkoleniowo-werbunkowy tych barbarzyńców już się buduje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.