Facebook Google+ Twitter

Rammstein - Volkerball

Najnowsza koncertowa płyta zespołu Rammstein zachwyca rozmachem i pięknem wykonania.

Okładka płytyRammstein to grupa ciesząca się coraz większą popularnością. Koncerty wprawiają w osłupienie nawet fanów. Te nierzadko niemal interaktywne widowiska sprawiają, że publiczność czuje się wspaniale połączona z zespołem.

"Volkerball" potwierdza regułę, że zespół taki jak Rammstein potrafi rozgrzać do czerwoności i dać adrenalinę tak potężną jak nikt inny. Usłyszymy na płycie utwory rozciągnięte w czasie i ubarwione na nowo wspaniałym wokalem Tilla Lindermanna. Cudna atmosfera pogłębiana przez potężne brzmienie gitar oraz monument elektronicznej "twarzy" zespołu. Samo intro trwa ponad dwie minuty. Wszystko po to aby sprawić w publiczności potężne wrzenie krwi pogłębione już potem coraz bardziej z każdym utworem.

Rammstein z każdą płytą koncertową podnosi sobie poprzeczkę. Najpierw był fenomenalny koncert do płyty "Mutter", nie ma fana tego zespołu, który nie miałby własnej kopii koncertu. Płyta "Volkerball" oddaje całego ducha zespołu. Romantyzm brzmienia ballad wplątany w ostre teksty piosenek jest smukłe zarysowany. Ostre brzmienia bynajmniej nie niszczą wszystkich tych gotyckich i metalicznych malowideł dźwięku.

Zachwyca również niesamowita umiejętność rozwijania, potencjalnie wyczerpanego do granic możliwości talentu w tworzeniu muzyki. Wszystko tu jest świeże. Słuchając tego albumu mamy szansę odkrywać nowe ścieżki zagmatwanej plątaniny myśli i czynów opisanych poetycko, bezprecedensowo i twardo. Nowa wersja kawałka "Reise, Reise" potrafi zirytować przeciągającym się wstępem. Wszystko jednak zostało celowo tak zbudowane, aby dać fanom szansę na przeżywanie koncertu nie tylko słuchem ale i innymi zmysłami. Kiedy Till zaczyna śpiewać, do tej pory głośna widownia praktycznie cichnie i nie jest to zabieg w celu lepszego wyłuskania muzyki. Czuć respekt jakim fani darzą Rammstein. Zresztą jest to obustronne. Mądrość i przesłanie jakie idą wraz z zespołem są ponadczasowe. Tak jak i ta płyta, wyjątkowe i warte każdej chwili życia spędzonej przy jej słuchaniu i przeżywaniu.

Polecam serdecznie!

OCENA: 6/6

Spis Utworów:

1. Intro

2. Reise, Reise

3. Links 234

4. Keine Lust

5. Feuer Frei!

6. Asche Zu Asche

7. Morgernstern

8. Mein Teil

9. Los

10. Du Reichst So Gut

11. Benzin

12. Du Hast

13. Sehnsucht

14. Amerika

15. Sonne

16. Ich Will

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No więc cel został zamierzony aby zachęcić do zdobycia płyty. Co do apostrofów to polski język pisany jest mimo wszystko elastyczny. Proszę posłuchać Miodka :) Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.02.2007 11:36

eeee... dlaczego artykuł jest tak krótki? Rammstein koncertowy, Rammstein widowiskowy jest tak intrygujący, ciekawy i pomysłowy, że można pisać o nim i pisać. Artykuł pozostawia we mnie niedosyt, a jednocześnie jeszcze mocniej determinuje do zdobycia tejże płyty koncertowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten znaczek to nie kopia emblematu olimpiady w Moskwie 1980?
*wspaniałym wokalem Till'a Lindermann'a* - zbędne apostrofy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.