Facebook Google+ Twitter

"Rangersi" w opałach. Legendarny klub przestanie istnieć?

Glasgow Rangers tonie w długach. Jego zobowiązania wobec fiskusa sięgnęły kwoty 75 mln funtów. Czy szkocki klub skazany jest na bankructwo?

 / Fot. Paul McIlroy/You are free: to share - to copy, distribute and transmit the work; to remix - to adapt the work/WikiCommonsNajbardziej utytułowany szkocki klub szuka oszczędności. W komunikacie opublikowanym na oficjalnej witrynie internetowej zespołu z Glasgow, władze klubu zapewniają, że podjęte zostały działania mające go uratować.

By uchronić zespół przed upadkiem, najlepsi piłkarze "The Gers" zgodzili się na redukcję swoich pensji aż o 75 proc. Według zarządu, ma to zabezpieczyć przyszłość "Rangersów". Dzięki tej decyzji drużyna z Ibrox Park będzie w stanie dokończyć obecny sezon w Scottish Premier League, co wcześniej stało pod ogromnym znakiem zapytania.

Firma Duff and Phelps, która od lutego sprawuje w klubie zarząd komisaryczny, oświadczyła, że nadal poszukuje ewentualnego udziałowca, który mógł spłacić długi i zainwestować w "Rangersów".

W przypadku, gdyby klub nie znalazł jednak pieniędzy do 31 marca, UEFA nie przyzna mu licencji na grę w europejskich pucharach. Już wcześniej, z powodu długów klub z Glasgow został ukarany odjęciem 10 pkt zdobytych lidze. Obecnie klub, z dorobkiem 54 punktów, zajmuje drugie miejsce w tabeli. "Rangersi" ustępują zatem tylko piłkarzom Celticu, którzy zdobyli 75 punktów.

Glasgow Rangers może się pochwalić ponad 140-letnią historią. W tym czasie 54 razy zdobywali mistrzostwo swojego kraju oraz kolejno 33 i 27 razy sięgali po Puchar Szkocji i Puchar Ligi Szkockiej. W 1972 roku wygrali Puchar Zdobywców Pucharów.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.