Facebook Google+ Twitter

Ranking brytyjskich więźniów - Polacy na podium

"Sunday Express" opublikował zestawienie, z którego wynika, że wśród obywateli państw Europy Środkowej i Wschodniej, którzy odbywają kary pozbawienia wolności w Wielkiej Brytanii, największą grupę stanowią Polacy.

Tower, Biała Wieża / Fot. Ewa Naukowicz-WójcikZ zestawienia (stan na koniec stycznia br.) wynika, że w brytyjskich więzieniach karę pozbawienia wolności odbywało 807 Polaków (10 proc. więcej niż we wrześniu 2011 roku). Na drugim miejscu znaleźli się Rumuni (624, aż 40 proc. więcej niż we wrześniu 2011), na trzecim zaś Litwini (462). Na kolejnych miejscach tego, jakże niechlubnego dla nas rankingu, figurują obywatele Słowacji, Estonii i Mołdawii. Jak wynika ze statystyk, do końca ubiegłego miesiąca w brytyjskich więzieniach przebywało 4 441 europejczyków.

Zestawienie, o którym mowa, znalazło się w artykule Marco Giannangeli - "Immigrant crime soars with foreign prisoners rising" (Wzrasta przestępczość imigrantów i liczba zagranicznych więźniów), z którego wynika, że obecny stan rzeczy to ogromne obciążenie dla brytyjskich podatników. Brytyjczycy są zdania, że zdecydowanie większa liczba więźniów powinna odbywać kary w swych krajach. Minister więziennictwa, Jeremy Wright, twierdzi, że jest gotowy zrobić wszystko, by zmniejszyć liczbę więźniów - obywateli państw Europy Środkowej i Wschodniej, by ulżyć brytyjskim podatnikom.

Dla Brytyjczyków to problem finansowy, dla nas moralny... zwłaszcza, że nie tylko Anglicy wyrażają się o obywatelach naszego kraju w niezbyt przychylny sposób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.02.2013 18:33

@panie Andrzeju, właśnie "w tym sęk, a w sęku dziura"....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.02.2013 14:42

@Pani Ewo, właśnie o ten "wypracowany" (i nadal wypracowywany) stereotyp Polaka mi głównie chodzi. Lecz Polakom jakoś trudno to zrozumieć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@gra K, mojej dumy narodowej niestety też nie poprawiają, gdyż z "niechlubnym rankingiem" idzie w parze równie niechlubny stereotyp Polaka, na który nie kto inny, lecz nasi rodacy sobie przez lata zasłużyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie są statystyki, a autorem artykułu jest Marco Giannangeli... ze swej strony mogę jedynie dodać iż kłamstwa dzielą się na małe kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyki

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.02.2013 16:00

I jesteśmy dumni i błogo zadowoleni.
Również pozdrawiam
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Manipulacja to mój zarzut, a mnie jest jeden...:)
Gdyby wszyscy Polacy na Bora Bora poszli siedzieć i byliby najbardziej kryminalną społecznością wśród goszczących tam Ziemian, to wedle takiej metody informowania jaką proponuje Autorka - Polacy okazaliby się niezwykle praworządni, z uwagi na nieogromność ich grupy.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.02.2013 15:37

Drodzy panowie, zajrzyjcie do linkowanego zestawienia, a potem zarzucajcie autorce manipulację.

Przeciętnemu zjadaczowi chleba wystarczy to, co wzrokiem "odhaczy".
I dam sobie głowę uciąć, że WIĘKSZOŚCI nawet przez myśl nie przemknie chęć sprawdzenia, jak się to ma do liczby całkowitej imigrantów danej narodowości, tylko swój osąd oprze o "odhaczone" dane.

Przykro mi niewymownie, lecz Wasze dociekania jakoś nie poprawiają mojej dumy narodowej i za autorką ze smutkiem oraz wstydem wzdycham: jakże niechlubny dla nas ranking!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzając się z Przedmówcą zwracam Autorce uwagę, że zestawienie liczby uwięzionych Polaków z liczbą uwięzionych Rumunów bez wskazania, jaki odsetek uwięzieni stanowią w swoich grupach narodowościowych - jest manipulacją...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisze Pani -" jakże niechlubnego dla nas rankingu". Nie chce mi się zaglądać do źródeł. Strzelę - Polaków jest w UK cztery razy więcej niż Rumunów, dziesięć razy więcej niż z każdego, z pozostałych krajów Europy Śr-Wsh. Polacy, okazuje się, są najbardziej praworządni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.