Facebook Google+ Twitter

Ranking EF: Polacy wśród najlepiej mówiących po angielsku

Polska, podobnie jak przed rokiem, znalazła się na dziesiątym miejscu wśród krajów, których mieszkańcy najlepiej posługują się językiem angielskim. W rankingu przygotowanym przez EF Education First zwyciężyła Szwecja. Ostatnie, 54. miejsce, przypadło Libii.

Fotografia ilustracyjna / Fot. Andrew DunnEF Education First po raz drugi przeprowadziła badania dotyczące znajomości języka angielskiego w poszczególnych krajach. W ubiegłym roku pod uwagę wzięto 44 państwa. Tym razem było ich o 10 więcej, a grupa egzaminowanych wynosiła w sumie ponad 1,7 mln osób. Każdy z uczestników badania wypełniał test, na który składały się zadania ze znajomości słownictwa i gramatyki oraz czytania i słuchania ze zrozumieniem.

W tym roku najlepsza okazała się Szwecja, która w 2011 uplasowała się na miejscu czwartym. Norwegia, która wygrała ubiegłoroczny ranking spadła na miejsce piąte. W stosunku do roku ubiegłego miejsce naszego kraju nie uległo zmianie. Podobnie jak w 2011, tak i teraz Polska zamyka pierwszą dziesiątkę rankingu. Oto szczegółowe wyniki:

Bardzo wysoka znajomość języka angielskiego: 1. Szwecja, 2. Dania, 3. Holandia, 4. Finlandia, 5. Norwegia

Wysoka znajomość języka angielskiego: 6. Belgia, 7. Austria, 8. Węgry, 9. Niemcy, 10. POLSKA. 11. Czechy, 12. Singapur, 13. Malezja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Należy się zatem cieszyć z tego wyniku. Zastanawiam się, czy wynik byłby zbliżony, gdyby badania przeprowadziła instytucja niezależna, nie związana z kursami językowymi.
Taki wynik składa się wiele czynników: polityka Ministerstwa Edukacji, motywacja uczących się, itd, itp...
Podobno jesteśmy narodem uzdolnionym językowo.
Szkoda, że w większości przypadków, koncentrujemy się na jednym języku obcym. Nauczanie drugiego języka pozostawia wiele do życzenia.
Bardzo ciekawy artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.