Facebook Google+ Twitter

Ranking EF: Polacy wśród najlepiej mówiących po angielsku

Polska, podobnie jak przed rokiem, znalazła się na dziesiątym miejscu wśród krajów, których mieszkańcy najlepiej posługują się językiem angielskim. W rankingu przygotowanym przez EF Education First zwyciężyła Szwecja. Ostatnie, 54. miejsce, przypadło Libii.

Fotografia ilustracyjna / Fot. Andrew DunnEF Education First po raz drugi przeprowadziła badania dotyczące znajomości języka angielskiego w poszczególnych krajach. W ubiegłym roku pod uwagę wzięto 44 państwa. Tym razem było ich o 10 więcej, a grupa egzaminowanych wynosiła w sumie ponad 1,7 mln osób. Każdy z uczestników badania wypełniał test, na który składały się zadania ze znajomości słownictwa i gramatyki oraz czytania i słuchania ze zrozumieniem.

W tym roku najlepsza okazała się Szwecja, która w 2011 uplasowała się na miejscu czwartym. Norwegia, która wygrała ubiegłoroczny ranking spadła na miejsce piąte. W stosunku do roku ubiegłego miejsce naszego kraju nie uległo zmianie. Podobnie jak w 2011, tak i teraz Polska zamyka pierwszą dziesiątkę rankingu. Oto szczegółowe wyniki:

Bardzo wysoka znajomość języka angielskiego: 1. Szwecja, 2. Dania, 3. Holandia, 4. Finlandia, 5. Norwegia

Wysoka znajomość języka angielskiego: 6. Belgia, 7. Austria, 8. Węgry, 9. Niemcy, 10. POLSKA. 11. Czechy, 12. Singapur, 13. Malezja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Należy się zatem cieszyć z tego wyniku. Zastanawiam się, czy wynik byłby zbliżony, gdyby badania przeprowadziła instytucja niezależna, nie związana z kursami językowymi.
Taki wynik składa się wiele czynników: polityka Ministerstwa Edukacji, motywacja uczących się, itd, itp...
Podobno jesteśmy narodem uzdolnionym językowo.
Szkoda, że w większości przypadków, koncentrujemy się na jednym języku obcym. Nauczanie drugiego języka pozostawia wiele do życzenia.
Bardzo ciekawy artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.