Facebook Google+ Twitter

Ranking europosłów Rzeczpospolitej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-26 08:05

Kto jest najlepszym, a kto najgorszym z 54. polskich eurodeputowanych - odpowiedź na to pytanie znajdziemy w "Rzeczpospolitej". Ocenę polskich europarlamentarzystów sporządzili dla dziennika korespondenci pracujący w Brukseli dla krajowych i międzynarodowych mediów.

Najlepszym europosłem jest- według nich- Jerzy Buzek z PO. Otrzymał on 9,4 punktu. Kolejnym wyróżniającym się eurodeputowanym został inny polityk PO - Jacek Saryusz-Wolski (z ilością 9,3 punktów). Na trzecim miejscu znalazł się Marcin Libicki z PiS z 8,6 puktów, następnie Jan Olbrycht z PO, Dariusz Rosati z SdPl. W pierwszej 10- według sondażu korespondentów- jest również Janusz Lewandowski z PO, Konrad Szymański z PiS, Bogusław Sonik z PO, Genowefa Grabowska z SDPl i Wojciech Roszkowski z PiS.

Jerzy Buzek, jak zauważają dziennikarze, wyróżnia się jako ekspert od badań naukowych i przemysłu, promotor czystych technologii węglowych. Przy tym - pisze gazeta - jest pracowity, kompetentny i bezkonfliktowy.
Jacek Saryusz - Wolski, szef największej polskiej delegacji PO i prestiżowej Komisji Spraw Zagranicznych, został uznany za najlepszego znawcę spraw unijnych wśród polskich polityków. Jak czytamy krytycy zarzucają mu bezwględność, symapatycy wskazują, że twardo i skutecznie walczy o polskie interesy.

Wśród najgorszych eurodeputowanych znajdziemy tych, którzy zawiedli jak - Paweł Piskorski (d. PO) i Krzysztof Hołowczyc z PO - oraz tych, którzy zaistnieli, ale przynieśli nam wstyd jak Maciej Giertych z LPR oraz poseł Golik z Samoobrony "znany" głównie z historii gwałtu na prostytutce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.