Facebook Google+ Twitter

Ranking FIFA. Polacy między Ugandą, a Beninem

Międzynarodowa Federacja Piłkarska opublikowała najnowszy ranking reprezentacji. Polska spadła na 71. miejsce, a wyprzedzają nas m.in. Botswana, Uganda i Zambia.

FIFA podała dziś aktualny ranking piłkarskich reprezentacji. Polacy znów zanotowali spadek tym razem z 69. na 71. pozycję. Wyprzedzają nas takie futbolowe "potęgi" jak Uganda, Zambia, czy Botswana. Mimo spadku wyprzedziliśmy za to Benin, który w ostatnim miesiącu obsunął się aż o cztery pozycje.

71. miejsce w rankingu to najniższa pozycja biało-czerwonych w historii. Kolejny ranking FIFA opublikuje 15 grudnia i będzie on uwzględniał m.in. dzisiejszy mecz Polaków z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Reprezentacja naszych dzisiejszych rywali znajduje się na 19. miejscu.

Ranking FIFA jest ważny, albowiem na jego podstawie poszczególne reprezentacje rozdzielane są do odpowiednich koszyków no. przed losowaniem eliminacji do mistrzostw świata. Z drugiej strony, kibice często podkreślają, że ich zdaniem taka klasyfikacja jest raczej subiektywna, bo np. bardzo ciężko jest porównać ze sobą potencjał drużyn, z różnych kontynentów, które od lat ze sobą nie grały.

W czołówce rankingu zanotowano zmianę jedynie na miejscu 10. gdzie znalazł się Egipt. Z pierwszej dziesiątki wypadła za to Rosja. Liderem rankingu pozostają aktualni Mistrzowie Świata i Europy- Hiszpanie.

Ranking FIFA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Robert.B
  • Robert.B
  • 19.11.2010 17:37

smuda musi znależć lepszą obrone dla polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł
  • Paweł
  • 19.11.2010 12:22

W polskiej piłce nigdy nie będzie dobrze dopóki nie zmienią się przedstawiciele PZPN-u . Był Benhaaker to mówili jaki on nie jest wspaniały, bo jedziemy pierwszy raz na Euro. Nie poszło na Euro ro nagle wszystko przez niego. A co wy myślicie że nagle jeden człowiek naprawi w kilka miesięcy coś co psuło się wiele lat?? Nikt nie jest bogiem i jeszcze wiele lat czeka nas oglądanie klęsk polskich ekip i klubowych i reprezentacyjnych na światowych boiskach, mówiąc szczerze z naszą piłką jest gorzej niż tragicznie....a to że czasami coś wygrają to ja mam to gdzieś....niech wyjdą z grupy na Euro 2012 to wtedy powiem, że widać jakiś postęp, i że wszystko idzie w dobrym kierunku, a jak narazie to wszystko stoi w miejscu, a czasami nawet cofa się do tyłu...:(:/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie masz rację ale tylko co do '''present'' albowiem to ''past'' zadecydował że wleczemy się w ogonie. Nic nie stało sie nagle.Od Benhaakera mamy 'zwis''.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słusznie prawisz Adamie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie. Proszę więc już teraz nic nie planować na 7. grudnia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od chwili objęcia kadry przez Smudę, dzisiaj oglądałem pierwszy raz mecz naszej drużyny. Muszę oglądać dalej, to zawsze będziemy wygrywać. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to dziś rozpoczęliśmy marsz w górę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstyd ale wszystko przez to, że nie gramy eliminacyjnych i że gramy z silnymi przeciwnikami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marcin remus
  • marcin remus
  • 17.11.2010 15:20

Dzięki eksperymontom Smudy.Do trenerki reprezentacyjnej to on się nie nadaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
grzegorztomecki
  • grzegorztomecki
  • 17.11.2010 14:16

Niedługo minie nas Grenlandia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.