Facebook Google+ Twitter

Ranking FIFA: Polska awansowała na 20. miejsce, Ghana o 29 pozycji!

Polska reprezentacja awansowała o trzy miejsca w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Najwyższy wzrost zanotowała reprezentacja Ghany, która z 43. pozycji przeskoczyła aż o 29 pozycji w górę i obecnie znajduje się na 14. miejscu.

Polska reprezentacja awansowała z 23. na 20. miejsce dzięki zwycięstwom w towarzyskich spotkaniach nad Finlandią i Czechami podczas ostatniego zgrupowania, które odbyło się na Cyprze. Polskę wyprzedzają reprezentacje takich krajów, jak: Bułgaria, Kamerun, Szkocja, Rumunia.

Ostatni rywale Polaków - Czesi - nie zmienili swojej pozycji (wciąż plasują się na 6. miejscu) podobnie jak pozostałe zespoły z pierwszej dziesiątki. Liderem klasyfikacji wciąż jest Argentyna przed Brazylią i Włochami.

Rywale Polski podczas Mistrzostw Europy, Niemcy, wciąż pozostają na 5. miejscu. Chorwacja po porażce 3:0 z Holandią spadła z 10. na 12. pozycję. Austria poprawiła swoje miejsce o sześć lokat i obecnie zajmuje 84. miejsce.

Wszystkie drużyny, oprócz Czechów, z którymi Polacy zmierzą się w eliminacjach do mistrzostw świata w 2010 roku znajdują się na niższych lokatach. Irlandia Płn. jest 34. (bez zmian), Słowacja - 56. (spadek o dwa miejsca)., Słowenia - 79. (awans o dwie pozycje), a San Marino - 198. (spadek o jedną lokatę). Następny ranking zostanie ogłoszony przez FIFA w drugim tygodniu marca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.