Facebook Google+ Twitter

Ranking FIFA - Polska awansowała na 22. pozycję

W ogłoszonym 22 listopada najnowszym rankingu FIFA, Polska awansowała z 27. na 22. miejsce. Zaskoczeniem jest pozycja naszych sąsiadów Czechów, którzy znajdują się w pierwszej dziesiątce najlepszych reprezentacji narodowych świata!

Awans Polaków

Polska w zwycięskim meczu przeciwko Portugalii. Fot. Mikołaj Suchan Dziennik Zachodni W ostatnim czasie polska reprezentacja narodowa odnotowywała na swoim koncie same sukcesy. Po kryzysie, w jakim znajdowała się polska kadra nie ma już śladu. Wygraliśmy trzy mecze z rzędu, w tym z Portugalią i Belgią, w bardzo dobrym stylu. Sukcesy te spowodowały, że w rankingu FIFA nasza reprezentacja awansowała o pięć miejsc - z 27. na 22. miejsce i ma na swoim koncie 859 punktów.
Brazylia wciąż na czele

Na czele rankingu wciąż znajduje się Brazylia. Po fatalnych dla Brazylii finałach mistrzostw świata zespół wraca do formy. Posadę trenera objął znakomity niegdyś piłkarz Dunga i Canarinhos znowu grają w rytm samby.

Na drugim miejscu znajdują się aktualni mistrzowie świata - Włosi. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego po zdobyciu mistrzostwa świata obniżyła nieco loty, ale obecnie odnotowuje niezłe wyniki. Po niezbyt udanym początku eliminacji do Euro 2008 (remis 1:1 z Litwą i porażka 3:1 z Francją) Włosi wrócili na odpowiedni tor, wygrali dwa kolejne mecze i nadal liczą sie w walce o awans do finałów mistrzostw Europy.

Na trzecim miejscu znajduje się zespół Argentyny. Argentyńczycy awansowali o jedną pozycję, poprzednio zajmowali czwartą lokatę. Zespół z Ameryki Południowej wskoczył na podium kosztem Francji, która spadła na czwarta lokatę.

Zaskakująco wysoko uplasował się zespół Nigerii, który awansował z 11. na 9. pozycję. Reprezentacja Nigerii jest trzecim krajem spoza Europy, który uplasował się w pierwszej 10. Dziesiątkę najlepszych reprezentacji zamyka zespół Czech. Nasi sąsiedzi nie najgorzej spisywali się w meczach eliminacyjnych (mają na swoim koncie 10 punktów i są wiceliderami swojej grupy eliminacyjnej), ale w ostatnim czasie nie odnosili dużych sukcesów, tak więc zaliczyli spadek o dwie pozycje, z 8. na 10.

Najwyżej notowana Portugalia

Sposród rywali Polaków do awansu do finałów Euro 2008 najwyżej notowana jest Portugalia. Zespół "Brazylii Europy" zajmuje ósme miejsce i ma na swoim koncie 1258 punktów. Pozostali rywale Polaków są znacznie niżej. Na 33. pozycji znajduje się Serbia, 52. jest Finlandia, 53. Belgia. W pierwszej setce zabrakło miejsca dla pozostałych naszych przeciwników. 123. jest Azerbejdżan, 124. Armenia, a najniżej, bo na 135. pozycji, plasuje się Kazachstan.

10 najlepszych reprezentacji według rankingu FIFA:

1. Brazylia - 1588 pkt
2. Włochy - 1560 pkt
3. Argentyna - 1551 pkt
4. Francja - 1523 pkt
5. Anglia - 1359 pkt
6. Niemcy - 1348 pkt
7. Holandia - 1305 pkt
8. Portugalia - 1258 pkt
9. Nigeria - 1242 pkt
10. Czechy - 1190 pkt

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.