Facebook Google+ Twitter

Ranking Kont Oszczędnościowych – maj 2010

Tak jak co miesiąc, serwis finansosfera.pl, przyjrzał się uważnie rachunkom oszczędnościowym i wybrał te, na których można zarobić najwięcej. Do analizy przyjęliśmy identyczny wariant jak w poprzednim miesiącu.

Tak jak co miesiąc, serwis finansosfera.pl, przyjrzał się uważnie rachunkom oszczędnościowym i wybrał te, na których można zarobić najwięcej. Do analizy przyjęliśmy identyczny wariant jak w poprzednim miesiącu , czyli inwestycja w wysokości 10 tysięcy złotych zdeponowana na rachunku, na okres jednego miesiąca.

W porównaniu do ubiegłego miesiąca największym zaskoczeniem jest wzrost stawek oprocentowania kont wiodących prym w naszym zestawieniu, mimo utrzymującego się trendu spadkowego stawek oprocentowania lokat. I tak, zwycięzca naszego rankingu Konto Lokata Swobodna, oferowane przez Kredyt Bank przynosi zysk w postaci 47,25 zł, z oprocentowaniem 5,67 w skali roku, z codzienną kapitalizacją odsetek. Jeszcze miesiąc temu oprocentowanie tego konta sięgało 5 %.

Drugi co do wielkości zwrot z zainwestowanych środków uzyskamy w Polbanku na koncie Mocno Oszczędzającym. 45, 83 zł po miesiącu czasu z oprocentowania 5,5% w skali roku (dzienna kapitalizacja odsetek), gdy jeszcze w poprzednim rankingu bank ten oferował nam stawkę równą 5%. Do pierwszej trójki, postanawiając mocniej zawalczyć na rynku depozytowym, załapał się Millennium Bank z oprocentowaniem 6,5% w skali roku na Koncie Oszczędzającym. Mimo wyższej stawki oprocentowania, konto z miesięcznym systemem naliczania odsetek daje mniejszy zysk netto dla posiadacza, przez odliczenie należnego podatku.

Na uwagę zasługuje fakt posiadania w swojej ofercie aż dwóch kont Kredyt Banku w naszym rankingu. Wskazuje to na bardzo mocną pozycję tego banku, względem całego rynku depozytowego, w segmencie swobodnego oszczędzania na rachunkach oszczędnościowych.

Cały ranking dostępny na: finansosfera.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.