Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

142 miejsce

Ranking liceów ogólnokształcących w Szczecinie. Jakie liceum wybrać?

 • R. W.
 • Data dodania: 2011-02-15 17:17

Po ukończeniu gimnazjum wiele osób decyduje się na kontynuację nauki w liceum ogólnokształcącym. Potocznie zwany "ogólniak" ma przede wszystkim przygotować ucznia do zdania matury. O to właśnie kryterium został oparty nasz ranking.

Ranking publicznych liceów ogólnokształcących, oparty o wyniki matury z 2010 roku. Dane liczbowe wyników przedstawiono w procentach.

XIII Liceum Ogólnokształcące - ul. Unisławy 26, 71-413 Szczecin,
j.pol. podst. 75,09 ,j.pol. ustny 88,93 ,mat. podst. 91,93 ,j.ang. podst. pisemny 95,52 ,j.ang. ustny 97,38

II Liceum Ogólnokształcące - ul. Henryka Pobożnego 2, 70-507 Szczecin , j.pol. podst. 75,68, j.pol. ustny 75,30 ,mat. podst. 85,73 ,j.ang. podst. pisemny 91,74 ,j.ang. ustny 93,07

V Liceum Ogólnokształcące - ul. Ofiar Oświęcimia 14, 71-503 Szczecin,
j.pol. podst. 66,61 ,j.pol. ustny 78,57 ,mat. podst. 85,89 ,j.ang. podst. pisemny 91,48 ,j.ang. ustny 90,89

IX Liceum Ogólnokształcące - ul. Plac Mariacki 1, 70-547 Szczecin,
j.pol. podst. 68,91 ,j.pol. ustny 73,51 ,mat. podst. 82,44 ,j.ang. podst. pisemny 93,22 ,j.ang. ustny 95,21

XIV Liceum Ogólnokształcące - ul. Kopernika 16a, 70-241 Szczecin,
j.pol. podst. 65,46 ,j.pol. ustny 74,86 ,mat. podst. 81,08 ,j.ang. podst. pisemny 88,87 ,j.ang. ustny 91,49

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

abba
 • abba
 • 17.06.2012 22:24

trzeba zaznaczyć, ze do niektórych liceów wstęp jest utrudniony, tak jak chociazby do dwujęzycznej klasy w lo14 czy 9 (w tym pierwszym absolwenci gim. 32 dostają, w zależnosci od koncowej oceny z jez. hiszpanskiego ekstrapunkty )z kolei na uczniów lo2 w pzrzewazającej czesci skladają sie konkursowicze.
ranking jest wprawdzie trafny, dosc obiektywny i pomocny, ale... Nie do końca. Bowiem uwzględnia od jedynie uczniów zdjaących matematykę czy polski na poziomie podstawowym i tylko tych zaków, którzy na maturze zdecydowali się zdawac jęz. ang. , w dodatku na poziomie podstawowym. Nie ukazuje on wyników z innych przedmiotów, takich jak chemia czy historia, co zaburza nam nieco jej obraz. nie mamy pojęcia, czy faktycznie szkola przygotuje nas do zdawania matury z przedmiotów, które są pożądane na wymarzonych uczelniach. Co z tego, ze w katolik stoi w rankingu wyżej, niz lo1 majacy wiecej pkt z jez. polskiego, skoro może nas interesowac wlasnie humanistyczna klasa?

Komentarz został ukrytyrozwiń
sceptyk
 • sceptyk
 • 12.05.2012 23:34

Jeśli ktoś myśli, że ten ranking jest obiektywny, to się myli. Może ktoś zechciałby zbadać, ile kasy wydali rodzice uczniów na korki, by ich pociechy zdały dobrze maturę. Wynik matur to nie wynik szkoły i te cyferki tak naprawdę niczego o niej nie mówią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MaszCiLoos
 • MaszCiLoos
 • 24.03.2012 02:40

Jako że zapewne zaglądają tu pewnie gimnazjaliści szukający dobrego liceum, to pragnę obalić mit o XIII LO. Jestem tam od gimnazjum (16 przy 13) i idąc tam nic nie wiedziałam o tzw. wyścigu szczurów. I mocno się zdziwiłam słysząc tego typu opinie kiedy już byłam w tej szkole. Uczyć się trzeba, choć nawet jakbyś się nie uczył to na krzywy ryj by się zdało. Nikt nikogo nie zmusza do brania udziału w olimpiadach, ba, więcej nam wolno bo nikt nie pilnuje jakoś dokładni uczniów ,,z takiej szkoły" : ) Ludzie których tam poznałam są najbardziej ciekawą i sympatyczną grupą, nie ma tu przemocy ani patologii która zdarza się na etapie gimnazjum a przyjaźnie zostaną chyba na całe życie. Nauczyciele są różni, nie wszyscy wspaniali, nie ma ideałów, z niektórymi trzeba się użerać i mało uczą, ale są w mniejszości na szczęście. W szkole są ciekawe happeningi i choć nie jestem fanką dyrektora ( ani wice, brrrr) to ta szkoła ma ,,to coś" i stała się dla mnie ważnym miejscem przez te wszystkie lata. Jedyne czego nienawidzę to moment gdy w towarzystwie przyznaję się gdzie chodzę i od razu słyszę ,,aha, kujony, wyścig szczurów, tylko nauka" ciekawe skąd to wiedzą. To chyba najgorszy aspekt chodzenia do 13 czy 16, trzeba zawsze zmagać się z nieprzychylną opinią tej szkoły. Jeśli jednak jesteś w stanie sobie z nią poradzić to serdecznie polecam : )

Komentarz został ukrytyrozwiń
uczennica
 • uczennica
 • 20.03.2012 15:31

Wielu z was na pewno myśli nad wyborem szkoły więc od siebie uczna VI LO powiem, że nie warto przychodzić do tej szkoły. Nie chcę ujawniać który rok się tu uczę i na jakim profilu jestem, ale jestem tu wystarczająco długo żeby móc odradzić tę szkołę każdemu.

Nauczyciele, którzy w stosunku do uczniów w większości przypadków są niemili ewentualnie w ogóle się nimi nie intresują. Może z dwóch trzech nauczycieli jest w porządku, reszta to kompletne nie porozumienie.

To liceum ma o sobie za duże mniemanie, nauczyciele i dyrekcja żyje czasami, w których szósta naprawdę trzymała jakiś poziom. Sami wymagają nie dając nic od siebie. Równie dobrze mogłyby być wyznaczane terminy sprawdzianów i chodzenie tylko na ich zaliczenie, właściwie to to nawet byłoby lepszym rozwiązaniem, bo z lekcji naprawdę trudno coś wynieść. Wątpie, żeby przyczyną byli uczniowie, bo ja jak i znajomi mi uczniowie VI LO w gimnazjum nie mieliśmy jakichś większych problemów tak nagle tu pojawiły się problemy z fizyką, matematyką, historią, biologią...
Ta szkoła wyczerpała wielu uczniów i to nie jest tylko moje zdanie, ale też i pozostałych. Chodzenie tam to prawdziwa mordęga. Trzeba się przenosić kiedy jest na to czas, dla większości z nas było już za późno. Za późno poznaliśmy "uroki" szóśtki.

Sa też takie sprawy jak kompletny brak jakichkolwiek aktywności ze strony szkoły, nic tam się nie dzieje. Dosłownie nic, nauczyciele nie chcą się angażować w żadną aktywność. Oczywiście co za tym idzie brak jakichkolwiek kółek zainteresować czy zajęć wyrównawczych. i to dosłownie ani jednego kółka nie ma w tej szkole.
Ach, no tak jeszcze przez prawie cały rok szkolny jest mróz, a w kurtkach siedzieć w klasnie nie wolno, bo to brak szacunku... Ach, ile to razy temperatura była niższa niż 15 stopni i lekcje nie powinny się wcale odbywać, uczniowie telepali się z zimna a dyrekcja i nauczyciele nic sobie z tego nie robili. Można jeszcze wypomnieć stare komputery na zajęciach informatyki (ok. 10 letnie) czy brak papieru w toaletach...

Także, gimnazjaliści zastanówcie się nad wyborem. Wiem, że krążą słuchy jakoby w szóstce taki dobry profil "medyczny" był. Raczej nie jest to prawdą. Nie zaznacie tu ani luzu ani porządnej nauki. Jakbym mógł jeszcze raz wybierać do LO VI na pewno nie postawiłbym tak wysoko w swojej liście szkół.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mallad
 • Mallad
 • 14.09.2011 12:15

Jeśli słabszym uczniom nie każe się podpisywać oswiadzczeń,że nie przystąpią do matury a w zamian dostaną mierną i ukończą szkołę to OK, ale jeśli tych słabszych odstawia się, nie dając im szans na przystąpienie do matury a dopuszcza się tylko tych pewnych wybranych, / jak to mialo miejsce w dobrze mi znanej szkole/ to taki ranking jest z gruntu rzeczy nieuczciwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ds
 • ds
 • 28.05.2011 17:37

Ciekawy ranking. Pomocny w podejmowaniu decyzji. Czekam na kolejne edycje. Pozdrawiam. DS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KM
 • KM
 • 18.04.2011 22:40

Bardzo fajny artykuł!W końcu obiektywny ranking, na podstawie matur a nie olimpiad i przede wszystkim tylko ze Szczecina ;). Super, że udało mi się to znaleźć i nie musiałam szukać i porównywać szkół w rankingu ogólnopolskim :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko do pewnego stopnia; liceum w utartej opini to przystanek przed uniwersytetem, technikum czy szkoła zawodowa niekoniecznie. Wysokie wyniki procentowe egzaminu maturalnego są , niemal wyłącznie, potrzebne przy rozpoczęciu magisterki/licencjatu;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ axn : W żadnym wypadku nie dyskryminuję szkolnictwa zawodowego :). Jest to ranking LO, co jest wyraźnie wskazane w tytule i w treści artykułu. Dziwne by było, gdyby w tym rankingu technika, czy szkoły zawodowe się znalazły :). Ponadto trzeba przypomnieć o istotnej różnicy między LO a np. technikum - technikum jest adresowane w zasadzie do już "sprecyzowanej" grupy osób, które planują już swój rozwój w kierunku jakiegoś zawodu (technikum ekonomiczne, hotelarskie, gastronomiczne). Takie osoby nie będą się sugerowały rankingiem, gdyż jeżeli chcą się kształcić w kierunku gastronomii - wybiorą technikum gastronomiczne, choćby było , weług rankingu, "słabsze" od samochodowego. :)
Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
axn
 • axn
 • 25.02.2011 22:41

Autor artykułu dyskryminuje szkolnictwo zawodowe: technika i zasadnicze szkoły zawodowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.