Facebook Google+ Twitter

Ranking Liceów Warszawskich 2013 - podpowiedź dla gimnazjalistów

Jeszcze dobrze nie opadły emocje po tegorocznym egzaminie gimnazjalnym, a przed trzecioklasistami kolejne wyzwanie. Tym razem nie chodzi jednak o jakiekolwiek sprawdzanie wiedzy, ale o dokonanie wyboru szkoły. A czasu coraz mniej...

Kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych niebędący uczniami gimnazjów prowadzonych przez m. st. Warszawa zakładają konta w Systemie: www.ponadgimnazjalne.edukacja-warszawa.pl / Fot. Print Screen24 maja o godz.15:00 mija ostateczny termin założenia konta, wyboru maksymalnie 3 szkół i ułożenia listy oddziałów, których ilość jest dowolna, nie podlega żadnym ograniczeniom. Wyboru należy dokonać w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego.

Choć stolica oferuje przyszłym licealistom szeroki wachlarz placówek, to często okazuje się, iż w wybranej, wymarzonej szkole brak preferowanego profilu, języka, czy po prostu po dokładnym przeanalizowaniu danych okazuje się, że dane liceum wydaje się mieć poziom odbiegający od oczekiwań młodzieży.

By uniknąć tego typu rozczarowań warto zerknąć na Ranking Liceów Warszawskich 2013, w którym na miejscu pierwszym, tak jak w roku ubiegłym znajduje się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica, w którym jak donosi strona szkoły, każdym roczniku istnieje obecnie 6 klas. Dwie z nich, klasy A i B, to klasy z eksperymentalnym nauczaniem matematyki. Do tych klas idą uczniowie szczególnie uzdolnieni. Ci, którzy chcą iść do tej klasy, piszą specjalny egzamin. Punkty za jego wynik są doliczane do punktów uzyskanych w normalnej kwalifikacji i pomagają dopuścić do klas z eksperymentalnym programem tych, do których jest on skierowany.

Klasa C ma rozszerzony zakres nauczania informatyki, matematyki i fizyki. Jest to propozycja skierowana do uczniów, których najbardziej interesuje informatyka.

Od niedawna działa też klasa D, w której rozszerzone są programy chemii i biologii (oraz oczywiście matematyki i fizyki), zwana nieoficjalnie klasą matematyczno-przyrodniczą. Ma ona kształcić nowe pokolenia lekarzy i biologów, wykorzystujących znajomość matematyki i fizyki do lepszego działania w swoich dziedzinach.

Dwie matematyczno-fizyczne klasy E i F przyjmują uczniów, którzy są skupieni na tych dwóch dziedzinach i w nich chcą się rozwijać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.