Facebook Google+ Twitter

Ranking najbardziej perspektywicznych miast basenu Pacyfiku

Na portalu www.fdintelligence.com opublikowano nowy ranking najbardziej perspektywicznych miast rejonu Pacyfiku. W pierwszej dziesiątce jest 5 chińskich miast. Poza wynikami, warte uwagi są także kryteria oceny atrakcyjności miast.

Na portalu www.fdiintelligence.com opublikowano nowy ranking najbardziej perspektywicznych miast rejonu Pacyfiku. W ramach przygotowania rankingu oceniono 151 miast. W pierwszej dziesiątce są kolejno: Singapur, Szanghaj, Seul, Szenzhen, Tajpej, Hongkong, Pekin, Melbourne, Tokio, Sydney.

Ranking otwiera miasto-państwo Singapur, od wielu lat w czołówce tego typu rankingów. W pierwszej dziesiątce jest w sumie 5 chińskich miast. Singapur, ze względu na duży udział ludności chińskiej, można od biedy traktować jako szóste. Są trzy miasta w Chińskiej Republice Ludowej: Szanghaj, Szenzhen, Pekin; Hongkong oraz stolica Tajwanu Tajpej.

Sześć miast z pierwszej dziesiątki, to bezapelacyjnie miasta krajów wysoko rozwiniętych gospodarczo: Singapur, Korea Południowa, Tajwan, Hongkong (jest traktowany jako odrębny kraj).

Główne kryteria oceny to:
- potencjał gospodarczy;
- liczba i jakość dostępnej kadry;
- poziom kosztów prowadzenia biznesu;
- przyjazność dla biznesu;
- poziom infrastruktury;
- poziom życia,
- strategia orientowana na bezpośrednie inwestycje zagraniczne;

Potencjał gospodarczy


Z punktu widzenia potencjału gospodarczego w basenie Pacyfiku liczą się Singapur, Chiny, Chiny, Chiny i na samym końcu stolica Turkmenistanu Aszchabad.

Liczba i jakość dostępnej kadry


Jeśli chodzi o poziom i dostępność kadry, w pierwszej dziesiątce jest 5 miast Chin Ludowych, Tokio, Singapur, Seul i dwa miasta Australii. Co ciekawe, Szanghaj jest tu najwyżej notowanym miastem, w którym dostępna jest kadra na wysokim poziomie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.