Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14193 miejsce

Ranking najbogatszych eurodeputowanych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-30 17:35

Jan Masiel ze Stronnictwa Piast jest najbogatszym polskim europosłem. Jak wynika z analizy oświadczeń majątkowych eurodeputowanych, wśród najbardziej zamożnych polskich polityków w Brukseli znajdują się Krzysztof Hołowczyc z PO i wybrany z list Ligi Polskiej Rodzin Dariusz Grabowski. Najskromniejszym majątkiem dysponują Ewa Tomaszewska z PiS oraz Jacek Protasiewicz i Jan Olbrycht z Platformy Obywatelskiej.

Z rankingu przygotowanego przez serwis internetowy TVP Info wynika, że Masiel dysponuje majątkiem ponad 8 milionów złotych. Europoseł, który zasłynął swoimi relacjami z opanowanego przez terrorystów hotelu w Bombaju, nie ma dużych oszczędności, ma jednak kilka domów i mieszkań o sporej wartości.

Kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc dysponuje majątkiem ponad 7 milionów złotych. Może się pochwalić sporą kolekcją samochodów - ma Pontiaca, trzy sportowe Subaru Impreza, a także Nissana Murano i Peugeota Show Car.

W pierwszej dziesiątce najbogatszych znajdują się także: Dariusz Rosati oraz Genowefa Grabowska z SDPL, Bogusław Liberadzki i Lidia Geringer d'Oedenberg z SLD, Ryszard Czarnecki z PiS, Bogusław Rogalski wybrany z list LPR oraz Adam Gierek z Unii Pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.