Facebook Google+ Twitter

Ranking polskich warsztatów samochodowych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-12 15:30

Awaria samochodu? Badania mystery shopping pokazały, w których warsztatach samochodowych możemy liczyć na najlepszą obsługę.

Po badaniach mystery shopping w polskich i zagranicznych salonach samochodowych (marzec-kwiecień 2011) przyszedł czas na pomiar jakości obsługi w sieciach warsztatów samochodowych. Klienci testowi odwiedzili zarówno te punkty, w których wszystkie warsztaty należały do jednego właściciela, jak i prywatne serwisy zrzeszone w jednej sieci.

W sumie badaniem objęto 15 sieci, tj.: AD Serwis, Auto Crew, Auto PRIMO, Bosch Service, Euro Warsztat, EuroMaster, Feu Vert, Leader Service, Norauto, OK. Serwis, Perfect Service, PointS, Premio, QService, Service Master.

Badania trwały od 18 kwietnia do 20 maja 2011 roku. W każdej placówce oceniano przede wszystkim jakość obsługi klienta (zarówno telefoniczną, jak i bezpośrednią) oraz wiedzę personelu. Zwracano też uwagę na czystość i porządek panujące na terenie warsztatów.

Wizyty testowe przeprowadzono w 45 punktach na terenie całej Polski - po 3 badania dla każdej z sieci. Adresy odwiedzanych punktów zostały losowo wybrane z list warsztatów dostępnych na stronach internetowych poszczególnych sieci.

Na początek zadaniem klientów testowych było odbycie rozmowy telefonicznej z pracownikiem serwisu w celu umówienia się na wizytę. Klienci mogli zlecić warsztatowi dowolną usługę, byleby wiązała się z wjazdem na stanowisko serwisowe. Następnie klient przybywał w umówionym terminie do warsztatu, dokonywał oceny jego wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego, po czym oceniał cały proces obsługi klienta – od przyjęcia, przez realizację zleconej usługi, aż do zapłaty i pożegnania.

Warsztaty samochodowe ocenione zostały w trzech kategoriach:

1. Telefoniczne umówienie wizyty

W tej kategorii klienci testowi oceniali między innymi łatwość dodzwonienia się do serwisu, powitanie, przebieg rozmowy, możliwość telefonicznego umówienia się na wizytę i ogólną jakość rozmowy telefonicznej.

Średni wynik uzyskany przez serwisy to 63,2 proc., a najlepiej wypadły warsztaty należące do sieci Service Master (81,7 proc.).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mirek
  • Mirek
  • 29.10.2011 21:53

Ja ze swojej strony polecam np ranking warsztatów dużo opinii i porządna moderacja

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek
  • Jacek
  • 28.10.2011 23:13

Można też wpaść na jeden z portali agregujących opinie o warsztatach.... Naprawdę warto zanim powierzymy komuś swoje złotko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.