Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14736 miejsce

Ranking sprzedaży telefonów - Motorola poza czołówką

Rynek telefonów komórkowych to jeden z najszybciej rozwijających się działów gospodarki światowej. Potwierdzeniem tego jest raport sprzedaży urządzeń mobilnych, opublikowany przez amerykański ośrodek badań IDC.

Komórki wiodą prym / Fot. sxc.huDla każdego mieszkańca naszego kraju nie jest to czymś zaskakującym, gdyż praktycznie nikt z nas nie wyobraża sobie obecnie życia bez telefonu komórkowego. Związane jest to przede wszystkim z coraz szybszym tempem naszego życia, w którym większość dnia spędzamy poza domem, coraz częściej służącym nam jako "hotel".

Telefon komórkowy to także coś więcej niż urządzenie, które służy nam do rozmów głosowych i wysyłania sms-ów. Obecnie coraz większą wagę producenci przykładają do jego multimedialności. Jest to cecha pożądana przez odbiorców, jak wynika z przytoczonego raportu, gdyż producent znanych już także w Polsce telefonów BlackBerry - firma Research in Motion zajęła 4 pozycję. Zanotowała też ona największy wzrost sprzedaży w ubiegłym roku, bo aż o 45,2%, co pozwala sądzić, że jej pozycja z roku na rok będzie rosła. Na czele nadal pozostaje firma Nokia, jednak wzrost sprzedaży w jej przypadku to tylko 15,7%, i brak wizji na przyszłość, o czym można było się przekonać podczas jednej z konferencji fińskiego producenta, kiedy jego główni managerowie grali na telefonach konkurencji - BlackBerry.Ranking / Fot. idc.com

Motorola natomiast nie znalazła się w pierwszej piątce, związane jest to pewnie z tym, iż od czasów wprowadzenia przez tą firmę pierwszych telefonów - odtwarzaczy nie doczekaliśmy się żadnych nowości.

Źródło: idc.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.