Facebook Google+ Twitter

Ranking sprzedaży telefonów. Sony Ericsson wypadł z pierwszej piątki

Sony Ericsson wypadł z pierwszej piątki producentów telefonów komórkowych, donosi serwis Engadget. Pierwsze miejsce niepodzielnie zajmuje Nokia z udziałem w rynku na poziomie 32 procent. Na czwartym miejscu znalazła się firma Apple.

 / Fot. Rafał GdakNokia pomimo dobrych wyników ma powody do niepokoju. Fiński koncern traci sukcesywanie klientów. W porównaniu do III kwartału ubiegłego roku jej udział w rynku spadł o 4,1 procent, czyli dokładnie tyle ile ma obecnie amerykański Apple.

Drugie miejsce w rankingu firmy badawczej IDC, który przytacza serwis Engadget zajmuje Samsung z udziałem na poziomie 21 proc. Trzecia jest firma LG, która jednak odstaje od czołówki z wynikiem 8 proc.

Coraz gorsze wyniki Nokia notuje na rynku smartfonów, a sprzedaż w tym segmencie ma wzrosnąć w tym roku o 55 procent. Kolejny ranking będzie o tyle ciekawy, że firma wypuściła właśnie flagowy model N8, który ma być remedium na spadek popularności. Niestety stosunek jego możliwości do ceny, patrząc przez pryzmat konkurencji, może sprawić, że nadzieje firmy okażą się płonne. Kolejnym zabiegiem Finów, który ma odwrócić tendencje spadkowe jest inwestycja w system operacyjny MeeGo. Dopóki ten ostatni nie wejdzie na rynek, trudno ocenić jaki będzie miał wpływ na sprzedaż.

Apple może się cieszyć z zajęcia wyższej pozycji niż kanadyjski koncern RIM, który produkuje urządzenia Blackberry. To ta firma była do tej pory głównym konkurentem giganta z Cupertino.

Sony Ericsson wypadł z pierwszej piątki rankingu, po raz pierwszy od jego pierwszej edycji w 2004 r.

IDC jest jest wiodącym na świecie dostawcą informacji rynkowych, usług doradczych i rozwiązań dla sektorów technologii informacyjnej, telekomunikacji i rynków konsumenckich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 02.11.2010 19:50

bo ja to nie mam komórki, nie wiem jak mozna rozmawiac z czegos co nie jest przypiete kablem do sciany

za tydzien przyjedzie wnuczek to moze mnie nauczy i wtedy sie pochwale jaki telefon kupilem

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 02.11.2010 07:39

no panie gdak. gdzież ten artykuł " zabili go i zmarł". jakoś szybciutko go pan wycofał. a taki był "konkretny", autorski, pański. naród nie chce o telefonach szwedzko-japońskich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam Sagema .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.