Facebook Google+ Twitter

Ranking telewizorów 3D

Pierwszy kwartał roku 2011 roku będzie obfitował w okazje do zakupienia płaskiego telewizora 3D w niskiej cenie. Warto zatem przyjrzeć się bliżej, co oferują nam poszczególni producenci płaskich ekranów.

Poniższy ranking obejmuje siedem telewizorów różnej klasy, dlatego dla orientacji podajemy informację o prawdopodobnej cenie w sklepach RTV.

(miejsce w rankingu )(producent, model)
(obraz/obraz 3D/okulary/podłączenia/dźwięk/wyposażenie/Internet/USB/design)
(ocena końcowa)

Sony KDL–46HX900 – (10/10/3/3/4/0/1/1/4) – 4,0

Telewizor Sony z pełnym podświetleniem diodowym zachwyca szczegółowym wyświetlaniem obrazu w jakości Full HD. Bogate i naturalne odwzorowanie kolorów gwarantuje przyjemność oglądania zarówno płaskiego, jak i trójwymiarowego obrazu. Funkcja BRAVIA Internet Video pozwala na dostęp do witryn takich jak: Picasa, Ipla, TVN, Youtube. Telewizor utrzymany w stylistyce ochrzczonej mianem Monolithic Design, dostępny w kolorze czarnym, prezentuje się bardzo dobrze w porównaniu do standardów projektowania elektroniki użytkowej, do jakich zostaliśmy przyzwyczajeni.

Cena: 46 cali ok. 11 tys. zł
52 cale ok.14 tys. zł

Philips 46PFL 9705H – (8/8/2/2/5/1/3/2/4) – 3,88

Najwyższy model z oferty Philipsa to z pewnością sprzęt wart uwagi. Poziom wizualnych doznań serwowany nam w 9705H przez Philipsa stoi na bardzo wysokim poziomie. Kolory wydają się żywe, ale i wystarczająco naturalne. Czerń wyświetlana przez telewizor jest bardzo głęboka, co, jak zapewnia producent, jest zasługą 1000 diod elektroluminescencyjnych ułożonych w 244 sektory wygaszania. Podobnie jak w przypadku Sony, Philips oferuje okulary 3D i transmiter oddzielnie, na komplet wydamy ok. 1000 zł. Model 9705H to pod względem jakości dźwięku najciekawszy z testowanych telewizorów. Telewizor Philipsa wyróżnia podświetlenie zewnętrzne Ambilight Spectra 3, które tworząc kolorową łunę nad ekranem i na jego bokach, tworzy złudzenie większego ekranu, poprawia komfort oglądania i ciekawie wpływa na estetykę znajdującego się w domowym wnętrzu odbiornika. Philips Net Tv daje możliwość korzystania z przeglądarki internetowej Opera.

Cena: 46 cali ok. 10 tys. zł
40 cali ok. 9 tys. zł

Panasonic TX–P50VT20E – (8/7/1/2/4/2/2/2/3) – 3,44

Telewizor plazmowy na najwyższym poziomie, tak w skrócie można przedstawić Panasonica VT20, który uznawany jest za najlepszą plazmę znajdującą się obecnie w sprzedaży. W telewizorach plazmowych kolory są mniej żywe niż w ekranach z podświetleniem LED, co dla jednych stanowić będzie minus, dla innych, ulgę. Oglądanie materiałów 3D na ekranie Panasonica VT20 jest w 100% komfortowe przy wyłączonym oświetleniu. Telewizor wyposażono, oprócz standardowego zestawu tunerów DVB–T i DVB–C, w tuner satelitarny. W zestawie nabywcy dostaną również moduł Wi–Fi podłączany do jednego z dwóch gniazd USB, a także dwie pary pierwszego modelu okularów TY–EW3D10E. Funkcja VIERA CAST pozwala na łączenie się z ofertą witryn internetowych, m.in. Iplex.pl, Twitter, a po zakupieniu specjalnej kamery, na korzystanie z usługi Skype.

Cena: 50 cali ok. 7,5 tys. zł
46 cali ok. 7 tys. zł
42 cale ok. 5,5 tys. zł
65 cali ok. 16 tys. zł

Sharp LC–46LE925E – (7/5/2/3/3/2/3/2/2) – 3,22

Wykonany w technologii Quattron, dobrze wyposażony, wielofunkcyjny Sharp LE925E, jest jedynym modelem Aquos zdolnym do wyświetlania obrazu 3D. Jakość obrazu płaskiego jest więcej niż dobra, obraz obfituje w dużą ilość widocznych detali. Sharp LE925E ma tendencję do uatrakcyjniania obrazu mocno nasyconymi kolorami, momentami przekraczając granice sztuczności. W jasnym pomieszczeniu wrażenia z projekcji obrazu 3D psuje refleksyjna szyba. Jedna para okularów 3D znajduje się w pudle z telewizorem. W zestawie z telewizorem znajduje się moduł Wi–Fi, który umożliwi korzystanie z DLNA i funkcji AQUOS NET +. Ta ostatnia pozwala na korzystanie z pełnej przeglądarki opartej na Operze, brak jednakże możliwości wyświetlania filmów i materiałów opartych na Flashu. Sharp LE925E wyposażony jest w tunery DVB–T, DVB–C i DVB–S, czyli tuner satelitarny. Ponadto wbudowana pamięć 8GB pozwala na korzystanie z funkcji TimeShift, czyli pauzy na żywo i przewijania (około 60 minut nagrywania sygnału HD i 150 sygnału SD).

Cena: 46 cali ok. 8 tys. zł
60 cali ok. 16 tys. zł

Sony KDL–46HX800 – (8/8/3/2/3/0/1/1/2) – 3,11

Dostępny w 40 i 46 calach HX800 jest najprostszym i najtańszym modelem z segmentu 3D w ofercie Sony. Prostota wykonania i mała ilość dodatkowych funkcji idzie tu w parze z dobrymi parametrami obrazu. Doskonała gradacja szarości w stosunku do konkurencji sprawia, że nawet w ciemnych scenach widz nie traci komfortu oglądania szczegółowego obrazu. Rozwiązanie Deep Black Panel poprawia głębię czerni, która w tym modelu jest naprawdę dobra (także za sprawą systemu strefowego wygaszania diod: Dynamic Edge LED) Technologia Motionflow 200hz PRO, oparta na reprodukcji dodatkowych klatek i systemie wygaszania podświetlenia zapewnia dobre wrażenia z obcowania z obrazem dynamicznym i obrazem 3D.

Cena: 46 cali ok. 6 tys. zł
40 cali ok. 4,5 tys. zł

Samsung C8000 i C7000 – (5/4/1/3/2/1/2/3/3 i 2) – 2,66 i 2,55

Główna linia telewizorów 3D Samsunga prezentuje się dobrze, jeśli brać pod uwagę funkcje i wizualny aspekt. Tymczasem obraz jaki reprodukuje elektronika marki Samsung odbiega od standardów do jakich przyzwyczaiło nas ponad pół wieku istnienia koloru w kinematografii. Nawet tryb obrazu „Naturalny” niewiele ma związku z naturalnym obrazem. Kolory są zwykle jaskrawe, co może się podobać tylko przy oglądaniu filmów animowanych, zwłaszcza animacji komputerowych. Pogłębianie czerni kosztem odcieni szarości, daje efekt głębokiej czerni, ale psuje gradację szarości. Okulary 3D oferowane przez Samsunga nie są najlepszej jakości, co zmniejsza komfort oglądania trójwymiarowego obrazu. Ciekawą funkcją jest możliwość zapisywania programów telewizyjnych na dysk twardy lub pamięć flash przez port USB. Ten sam port umożliwi też wyświetlanie większości formatów multimedialnych, co pozytywnie wyróżnia Samsunga na tle konkurencji. Dostęp do Internetu możliwy poprzez testowane modele ogranicza się do pewnej liczy stron, wśród których znajdziemy serwisy takie jak: Ipla, Gazeta.pl, Onet.pl, YouTube. Jest też możliwość uruchomienia Skype'a (akcesoria oferowane osobno).

Cena: 46 cali C7000 ok. 6,5 tys. zł
40 cali C7000 ok 5 tys. zł
55 cale C7000 ok. 9 tys. zł
46 cali C8000 ok. 7 tys. zł
40 caliC8000 ok. 5,5 tys. zł
55 cali C8000 ok. 11 tys. zł
65 cali C8000 ok. 20 tys. zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Sony ma wszystkie dodatki w tym internet i Wifi a wy mu dajecie 0" - Modele Sony dostały 0 za wyposażenie. Są to modele Wi-Fi Ready, co oznacza, że moduł Wi-Fi jest oferowany osobno.

"Te wasze prognozy cenowe są zupełnie nieaktualne..." - Nie były to prognozy, ale przybliżone ceny w jednym z marketów sieciowych na początku lutego 2011. Podane były dla orientacji, a nie dla precyzyjnego oszacowania wartości zakupu.

Jeśli użytkownika Wielki SZu stać na wysiłek napisania obraźliwego komentarza, niech Wielki SZu zdobędzie się wcześniej na wysiłek przemyślenia czy ma rację.

Pozdrawiam,
autor

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wielki SZu
  • Wielki SZu
  • 17.03.2011 13:31

Te wasze prognozy cenowe są zupełnie nieaktualne...Oceny i noty są przypadkowe, Sony ma wszystkie dodatki w tym internet i Wifi a wy mu dajecie 0...Oceniajcie rysunki dzieci w przedszkolu,śmierdziele!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.