Facebook Google+ Twitter

Ranking "The Economist". Najlepiej urodzić się w Szwajcarii

Jak wynika z raportu tygodnika "The Economist", w 2013 roku najlepiej urodzić się w Szwajcarii, a najgorzej w Nigerii. Polska w zestawieniu 80. państw zajmuje 33. miejsce

Gdzie najlepiej urodzić się w 2013 oku? / Fot. Chris.urs-o, Creative Commons 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zuerich.2852.JPG?uselang=pl W zestawieniu brano pod uwagę różnorodne kryteria, zarówno subiektywne jak i obiektywne. Pod uwagę wzięto m.in. PKB na głowę mieszkańca, czynniki demograficzne, kulturowe oraz społeczne. Zwrócono także uwagę na koszty życia, przestrzeganie praw człowieka oraz poziom wykształcenia. Każdy z czynników oceniano w skali od 1 do 10.

Najlepiej w rankingu wypadła Szwajcaria uzyskując ocenę 8,22. Polska uzyskała ocenę 6,66 pkt i zajęła 33. miejcie. W 1989 zajmowała wówczas 23. miejsce w tabeli na 50 państw z podobną punktacją jak dzisiaj. W czołówce znalazła się także Australia, Norwegia, Szwecja i Dania. Najgorzej wypadła Nigeria, Kenia i Ukraina. Wielka Brytania uplasowała się na 27. pozycji, a USA na 16. Rosja znalazła się w końcówce stawki na 72. miejscu.

"Wskaźniki przyrostu PKB w różnych krajach obniżają się, ale poziom przychodów jest na historycznie najwyższym poziomie lub mu bliski. Wydłuża się średnia oczekiwana długość życia, a zakres politycznych swobód rozszerza się na świecie, ostatnio w Afryce i na Bliskim Wschodzie." - zaznaczył cytowany przez TVN24.pl dyrektor wydziału prognoz Economist Intelligence Unit, Lazy Kekic.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :) Poprawiono !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska zyskała 6 , 66 punktów . Proszę poprawić i nie dawać czerwonych łapek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy taką samą ilość punktów co Szwajcaria > 8,22 ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.