Ranking WTA - 20 marzec 2017 i wyniki Miami Open

Kolejny ranking po zakończeniu Miami Open. Tydzień temu Angelique Kerber wróciła na pierwsze a Serena Williams spadła na drugie. Reprezentantki Polski: Agnieszka Radwańska z 6 na 8 a Magda Linette awansowała na 73 z 80.

WTA MIAMI - 27.03.2017 - Angelique Kerber v Risa Ozaki (WTA 87) 2:0 (6:2, 6:2);
Mirjana Lucic-Baroni v Bethanie Mattek Sands 2:0 (7:5, 6:4);
Simona Halep v Samantha Stosur 2:1 (4:6, 7:5, 6:2);
Karolina Pliskova v Barbora Strycova 2:0 (6:1, 6:4);
Venus Williams v Swietłana Kuzniecowa 2:0 (6:3, 7:6);
Johanna Konta v Lara Arruabarrena (z Hiszpanii) 2:0 (7:5, 6:1);
Lucie Safarova v Dominika Cibulkova 2:0 (7:6, 6:1);
Caroline Woźniacki (WTA 14) wygrała z GarbiÑe Muguruzą (WTA 6) 1:0 (7:6(7:1) w drugim secie Muguruza poddała się z powodu objawów grypy żołądkowej podobnych jak u Agnieszki Radwańskiej - epidemia się rozszerza).
******************************************
WTA MIAMI - 25.03.2017 - III runda i już ostatnia na tym turnieju dla Agnieszki Radwańskiej, która przegrała z reprezentantką Chorwacji Mirjaną Lucic-Baroni (WTA 29) 0:2 (0:6, 3:6).
Miami - 23.03.2017 - II runda: Agnieszka Radwańska wygrała z zawodniczką z Chin Qiang Wang (WTA 58) 2:0 (7:6; 6:1).
"Wymęczone" zwycięstwo - w pierwszym secie rozstrzygnięcie dopiero w dogrywce (7:3).
Krakowianka bez odpowiedniego nastroju - trener Wiktorowski w przerwie między setami dopingował na korcie naszą zawodniczkę: "...zagraj jak na treningu...domknij jeszcze tylko ten mecz..." a po godzinnej przerwie spowodowanej nagłym deszczem zmotywowana i rozgrzana na nowo Agnieszka nie oddała już żadnego gema.
Notowanie WTA w grze pojedynczej: 20.03.2017 Oficjalne logo WTA. / Fot. Źródło: www.wtatennis.com