Facebook Google+ Twitter

Ranking wyższych uczelni: UJ minimalnie przed UW

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 14:50

W najnowszym rankingu wyższych uczelni najlepszy okazał się Uniwersytet Jagielloński. W zestawieniu przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy" krakowska uczelnia minimalnie wyprzedziła Uniwersytet Warszawski.

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego Michał du Vall zauważył, że kluczem do sukcesu jego uczelni jest kadra naukowa. Najlepsi profesorowie sprawiają, że oferta dydaktyczna jest bogata, a to przyciąga do Krakowa najlepszych studentów.

Uniwersytet Warszawski zajął drugie miejsce, tracąc do lidera zaledwie 0.1 punktu. Zdaniem Anny Korzekwy, rzeczniczki UW, taka różnica punktowa pomiędzy uczelniami kwalifikuję się do wyniku remisowego.

Na kolejnych miejscach znajdują się: Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie oraz Politechnika i Uniwersytet Wrocławski. Pierwszą dziesiątkę zamykają: Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W najlepszej trójce niepublicznych uczelni magisterskich znalazły się: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

"Perspektywy" po raz dziesiąty opublikowały ranking szkół wyższych. W całej historii zestawienia Uniwersytet Jagielloński zwyciężał 5 razy. Tyle samo razy wygrywał Uniwersytet Warszawski.
JS

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.