Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13019 miejsce

Ranking zawodów świątecznych, czyli jak dorobić przed świętami

Dzisiejsza nocna wizyta świętego Mikołaja, to zapowiedź zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia. To czas wydatków, ale również szansa na dodatkowy zarobek.

Święty Mikołaj - rysunek / Fot. Ewa Naukowicz-WójcikGrudzień to czas, kiedy większość z nas zaczyna przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jedni kupują prezenty, czynią pierwsze przedświąteczne zakupy, a inni wszelkimi sposobami próbują podreperować swój domowy budżet.

Ostatni miesiąc roku, to jedyna i niepowtarzalna szansa, by zrealizować dziecięce marzenia i zaistnieć w roli świętego Mikołaja, towarzyszącej mu lekkiej jak piórko śnieżynki czy pomocnika płci męskiej, czyli elfa.

Osoby, które cechuje wrodzona nieśmiałość, z powodzeniem skorzystać mogą z licznych ofert "normalnej" pracy tymczasowej. W tym mroźnym, choć niezwykle gorącym przedświątecznym okresie, dorobić można również jako kasjer, sprzedawca, osoba rozdająca ulotki, czy kelner obsługujący np. firmowe uroczystości.

Jak nietrudno przewidzieć, najwięcej zarobić można w roli świętego Mikołaja. Jeśli miejscem jego pracy będzie hipermarket, czy galeria handlowa, za godzinę otrzyma do 45 zł netto. Jak informuje interia.pl, wizyty w domu podreperować mogą jego budżet o kwotę od 50 do 200 zł na rękę. Wszystko zależy od terminu, czasu wizyty i innych uwarunkowań. Pomocnicy Mikołaja maksymalnie wzbogacić mogą się o 18 zł netto za godzinę pracy. Sprzedawcy fajerwerków, choinek, świecidełek i tradycyjnych wigilijnych karpi zarobić mogą natomiast od 8,50 zł do 35 zł netto.

A oto ranking zawodów świątecznych (stawka za godzinę):

1. Święty Mikołaj - 9-45 zł
2. Sprzedawca choinek - 9-25 zł
3. Elf - 8-18 zł
4. Kelner - 7,5-15 zł
5. Sprzedawca fajerwerków - 8,5-14 zł
6. Śnieżynka - 6,5-14 zł
7. Sprzedawca karpi 9-13,5 zł

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.