Facebook Google+ Twitter

Rannych z katastrofy Mi-24 przewieziono do Bydgoszczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-28 17:49

Pierwszy pilot i technik pokładowy, ranni we wczorajszej katastrofie śmigłowca Mi-24 koło Inowrocławia, są już w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy. W wypadku tym zginął drugi pilot tego śmigłowca.

Stan rannego pilota i technika jest dobry. Mimo wszystko lekarze zdecydowali o przeniesieniu ich ze szpitala w Toruniu do szpitala NATO w Bydgoszczy, gdzie zostali oni poddani szczegółowym badaniom diagnostycznym.

Przyczyny wypadku wstępnie badała komisja z 49 pułku śmigłowców w Pruszczu Pomorskim. Rzecznik prasowy jednostki mjr Krzysztof Flis tłumaczył, że teren poligonu "Toruń" jest bardzo zróżnicowany i wymaga niebywałego doświadczenia załóg wykonujących tam zadania. Dodatkowym utrudnieniem mogą być warunki nocne i pogodowe. Prawdopodobnie te wszystkie czynniki złożyły się na tę katastrofę.

Śmigłowiec szturmowy Mi-24, zwany też z racji opancerzenia i uzbrojenia "latającym krążownikiem" lub "fortecą", jest bardzo silną konstrukcją, dającą w razie wypadku duże szanse przeżycia załodze.

Przyczyny wypadku śmigłowca zbada specjalna komisja powołana przez ministra obrony narodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.