Facebook Google+ Twitter

Rano narty, wieczorem jazz, czyli majówka pod Tatrami

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-27 17:43

Tegoroczna majówka w Zakopanem szykuje się dla turystów niezwykle interesująco. Doskonałe warunki narciarskie na Kasprowym Wierchu, sprzyjająca prognoza pogody, a przede wszystkim bogaty program imprez - w tym Wiosna Jazzowa Zakopane 2012.

Wiosna Jazzowa Zakopane 2012 to najważniejsze wydarzenie majówki pod Tatrami. W tym roku swoją obecnością uświetnią wydarzenie między innymi Leszek Możdżer, Bennie Maupin i Zbigniew Wodecki!

Wiosnę Jazzową Zakopane 2012 rozpocznie jubileuszowy koncert Jazz Band Ball Orchestra z gościnnym udziałem Leliwa Jazz Band i Zbigniewa Wodeckiego – legendy polskiej sceny muzycznej. W niedzielę na scenie zobaczymy trębacza Macieja Fortuna ze swoim trio oraz jednego z najlepszych polskich artystów jazzowych – Leszka Możdżera. Podczas kolejnych dni festiwalowa scena będzie gościła Atom String Quartet z Niką Lubowicz, Andrzeja Jagodzińskiego z Januszem Stroblem oraz zespół Krzesimira Dębskiego String Connection. W ramach zakończenia pięciodniowego wydarzenia wystąpi znany ze współpracy z Milesem Davisem i Herbie’m Hancockiem Bennie Maupin, w którego towarzystwie zaśpiewa Hanka Rybka.

Wiosna Jazzowa Zakopane 2012 to także tradycyjnie towarzyszący jej Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych, który w tym roku odbędzie się po raz dwunasty. Zlot rozpoczyna się w Pińczowie, a kończy w Zakopanem. Jego celem jest propagowanie sportu automobilowego, kultury i bezpieczeństwa jazdy oraz pokazanie piękna tradycji z dawnych lat szerszej publiczności. Co roku w imprezie bierze udział około 40 pojazdów i motocykli zabytkowych. Wydarzenie nawiązuje do wyścigów automobilowych rozgrywanych w Tatrach, których historia sięga 1927r..

Wiosna Jazzowa Zakopane 2012 odbędzie się w tym roku po raz dziewiąty. To właśnie tu, w górskim otoczeniu Hotelu Kalatówki spotkali się w 1959 roku Krzysztof Komeda, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Roman Polański i inni, wielcy artyści polskiej elity artystycznej. W 2004 roku odbyła się pierwsza zakopiańska Wiosna Jazzowa, która zgromadziła doskonałych muzyków i od 9 lat przyciąga pod Tatry miłośników muzyki w wykonaniu najlepszych artystów polskiej sceny.

(Tymoteusz Mróz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.