Facebook Google+ Twitter

Rap w podziemiu ma się dobrze. Er King - "SixPack"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-10 13:21

Powoli zaciera się granica mainstreamu i undergroundu. Gdyby ktoś nie wiedział, czy płyta jest dostępna w sklepie czy też puszczona w net, to na pierwszy rzut oka nie da się tego odróżnić. Produkcja jest na wysokim poziomie, jak i wokale.

Okładka Er King SixPack / Fot. Stay TrueUważam że wręcz ostatnimi czasy podziemie wiedzie prym wśród albumów godnych uwagi. Każdego roku wypływa parę perełek z pod niezależnych skrzydeł. W roku 2008 miał swoje pięć minut - W.E.N.A., 2009 to czas Małpy i Karwana, może tym razem pora na dobrze zapowiadającą się postać z Zielonej Góry? Kim ta osoba jest? O tym za chwilę.

Jak wiele nowych postaci w podziemiu, nie jest to całkiem debiutant. Działał wcześniej, z tym że na małą skalę. Er King wcześniej nagrywał ze stołecznym składem DMS Crew. Jednak po rozpadzie składu postanowił coś zrobić sam. Ja po raz pierwszy usłyszałem o nim, przy okazji singla "Nie krzyczę o respekt", produkcji duetu NoNameFullOfFame. Zaintrygował mnie swoją osobą, bo drzemał w nim wielki potencjał, tymczasem ja nie słyszałem o nim ani razu. Jako że śledzę na bieżąco scenę niezależną, byłem nieco zdziwiony, jedyne co znalazłem o nim to oficjalny Myspace.

Wychodząc z założenia że, "lepszy rydz niż nic", przeglądnąłem profil ale to nie zaspokoiło mojej ciekawości. Wręcz ją wzmogło ponieważ usłyszałem drugi singiel - "Tempo", który mi również przypadł do gustu. Do momentu premiery "Sixpacku", nic więcej nie usłyszałem od niego. Czekając w spokoju postanowiłem się coś dowiedzieć o duecie producentów którzy wyprodukowali ten krążek. NoNameFullOfFame to także twórcy młodego pokolenia, mający na koncie bity głównie dla artystów z regionu tj. Fugol, Raca, Kerz, Dekim&Bek-on. To tyle tytułem wstępu, pora na efekt końcowy - połączenie NNOFF i Er Kinga.

Er King nie ma wielkiej charyzmy w głosie, jaką dysponuje np. Sokół czy też Fokus, za to ma bardzo dobry flow i specyficzny głos. Co do warstwy tekstowej, to wersy są nasiąknięte przenośniami, podwójnymi rymami czasem nawet potrójnymi, ostatnimi czasy jest typowe dla raperów młodego pokolenia. Innowacyjnej tematyki tam nie porusza tj. zajawka, imprezy, dzieciństwo, swoje miasto, w to wszystko wplata swoje przemyślenia ("czas mnie nie zmienił, czas mnie wychował"). Er King bardzo dobrze się czuje w bitach NNOFF. Pasują one do nawijki rapera.

Nie można się spodziewać po tej produkcji mieszanki wybuchowej, ale wszystko doskonale współgra ze sobą. W bitach NNOFF nawiązuje do złotej ery rapu, lat 90'tych, gdy w ameryce co druga produkcja miała coś w sobie z klasyku. Mocne werble, oparte na samplach, do tego dograne cuty Dj Ike'a i Dj Ace'a, to wszystko daje wyśmienity efekt końcowy. Moim osobistym faworytem pod każdym względem jest - "Lokalny Patriotyzm".

"Sixpack" to nie jest rewolucja wśród produkcji, ale na pewno pozycja warta uwagi. Er King może zdziałać jeszcze dużo w przyszłości, nie ulega to żadnej wątpliwości. Tymczasem, nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam tą produkcje którą możecie ściągnąć za darmo stąd: pobierz album

Autor: Robert Pindera
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie: respecthh.pl

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.