Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9626 miejsce

Raper z Nowego Sącza ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Arkadiusz Zbozień "Arkadio" to jeden z trzydziestu ambasadorów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ma inspirować swą muzyką.

 / Fot. arch. Arkadio- Zacząłem sobie zadawać pytanie, czy jestem godzien - mówi „Gazecie Krakowskiej” Arkadio, wyliczając, że ambasadorami są również bracia Paweł i Łukasz Golcowie, podróżnik Jasiek Mela czy piłkarz Jerzy Dudek. - To rozpoznawalne osoby, więc tym większy dla mnie zaszczyt, że jestem wśród nich i wspólnie mamy promować Światowe Dni Młodzieży - dodaje raper.

Ambasadorzy oprócz tego, że będą propagować ŚDM, mają inspirować młodych swoim życiem. Dla nich wiara chrześcijańska jest fundamentem w każdej sferze, również zawodowej. Arkadio, jeszcze zanim został ambasadorem, włączył się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży przez swoje autorskie warsztaty dla wolontariuszy. - Podczas tych spotkań głosiłem ideę „Rób to, co kochasz” - mówi Arkadio. Opowiada młodym o sobie, zagmatwanej młodości, w której nie brakowało alkoholu i narkotyków. Opamiętanie przyszło, gdy miał 17 lat i rozpoczął walkę o życie pasją. Pomogła mu wiara. Dziś często nazywany jest raperem katolickim.

- Wolę jednak, gdy mówi się o mnie po prostu raper. A jakie życie, taki rap. Moje jest oparte na chrześcijańskich zasadach - stwierdza. Na idei „Rób to, co kochasz” oparta jest działalność firmy jego brata Kamila Zbozienia, w skrócie jej nazwa to RTCK. Ma być ona patronem medialnym ŚDM. - Przygotowujemy filmiki, w których grają ambasadorzy ŚDM - mówi Renata Bobrowska z RTCK w Nowym Sączu. Nie chce zdradzać szczegółów. - Na pewno wybrzmi w nich hasło Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”, ale też nasze, bo ono trafia do młodych - dodaje. Filmy zrealizowane przez RTCK będą promować wydarzenie przede wszystkim w internecie.

Sądecka firma ma w planach również projekty muzyczne na ŚDM. - Za kilka dni będziemy mogli powiedzieć więcej na ten temat - obiecuje Renata Bobrowska. Arkadio chce przygotować coś wyjątkowego na ten czas. Być może będzie to związane z jego nową płytą „Fundament. Rób to, co kochasz”, która ukaże się 12 lutego. Teksty na krążku raper napisał w ciągu pięciu dni totalnej, jak mówi, ciszy.

- To było dwa lata temu w Zakopanem, podczas rekolekcji ignacjańskich, które zatytułowane były właśnie „Fundament”. Jeszcze nigdy tak długo nie pracowałem nad płytą. Chciałem ją dopieścić - opowiada Arkadio. Pierwszy singiel z krążka dostępny jest już na jego stronie internetowej. Raper zapowiada także nową wersję swojego utworu „Jaram się każdą chwilą” z udziałem Darka Malejonka i Kingi Kielich.

(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.