Facebook Google+ Twitter

Raport: akcje serwisowe samochodów w marcu

W marcu 10 producentów pojazdów ogłosiło kampanię serwisową. Najwięcej posiadaczy japońskich samochodów przekroczyło bramy ASO. W tych pojazdach wady dotyczyły głównie układu paliwowego. Ponadto posiadacze niektórych motocykli Suzuki przed inauguracją sezonu motocyklowego będą zmuszeni złożyć wizytę w serwisie.

Warto wspomnieć, że w lutym br. w naszym kraju nie została ogłoszona żadna akcja przywoławcza. Poniżej przedstawiam raport z akcji serwisowych, opis usterek oraz nr VIN pojazdów poszczególnych marek, które zostały objęte kampanią serwisową w marcu br.

Suzuki Grand Vitara


Suzuki Grand Vitara. / Fot. Luftfahrrad, licencja CC 3.0W samochodach japońskiego producenta pojawiły się problemy z napinaczem paska alternatora. Dotyczy to pojazdów wyposażonych w silnik 2.4 l (JB 424). Nieprawidłowa produkcja sprawiła, że może dojść do pęknięcia wewnętrznej sprężyny napinacza. Gdy dojdzie do tego typu usterki, kierowca usłyszy charakterystyczny, piszczący dźwięk z komory silnika. Zlekceważenie wady może doprowadzić do zsunięcia się paska z kół alternatora i pompy wody. Podzespoły te nie będą pracować prawidłowo, a na desce rozdzielczej zapali się kontrolka ładowania akumulatora oraz temp. cieczy chłodzącej. Możliwe jest również utrudnione manewrowanie pojazdem, ponieważ pompa wspomagania kierowniczego może ulec awarii. Akcją serwisową objęte są 840 egzemplarze modelu Grand Vitara. Napinacz paska napędu alternatora wraz ze śrubą mocującą zostanie wymieniony na koszt producenta.

Nr VIN pojazdów

Lexus IS


Lexus IS. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lexus_IS_250_20090513_front.JPGI kolejni posiadacze japończyków przekraczają bramy ASO. W modelu IS problematyczny okazał się czujnik ciśnienia paliwa, a właściwie jego dokręcenie z niewystarczającą siłą. Usterka ta spowoduje wyciek paliwa spod uszczelki znajdującej się pomiędzy czujnikiem a przewodem. Producent pokryje koszty naprawy, a wezwanych zostanie 246 posiadaczy w naszym kraju. Nie wszystkie pojazdy objęte są kampanią i nie wszystkie były sprzedawane w Polsce.

Nr VIN pojazdów

Toyota Avensis


Toyota Avensis. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:HighResImage.jpgPodobnie jak w Lexusach, wada dotyczy przewodu paliwowego. W samochodach wyposażonych w jednostkę benzynową z bezpośrednim wtryskiem paliwa (D4), doszło do zmniejszenia grubości ścianki przewodu paliwowego. Wahania ciśnienia podczas zmiennych warunków jazdy mogą doprowadzić do powstawania mikropęknięć, a to może doprowadzić do wycieku paliwa.

Kolejna usterka dotyczy zaworu regulacyjnego wysokociśnieniowej pompy paliwowej. Gdy mocowanie zaworu regulacyjnego pompy ulegnie osłabieniu ze względu na zużycie uszczelki zaworu, mogą powstać wibracje układu, co doprowadzi do wycieku paliwa.

Producent zadeklarował usunięcie usterek na własny koszt. Podobnie, jak w przypadku Lexusa, nie wszystkie pojazdy objęte są kampanią i nie wszystkie były sprzedawane w Polsce.

Nr VIN pojazdów znajdują się: tutaj i tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.