Facebook Google+ Twitter

Raport: akcje serwisowe samochodów w styczniu

W styczniu pięciu producentów samochodów ogłosiło akcje przywoławcze swoich modeli do autoryzowanych stacji obsługi w celu usunięcia wykrytych usterek. Na początku roku bramy ASO przekroczyło najwięcej właścicieli Opli, ponieważ aż w 9 modelach niemieckiej marki zostały wykryte nieprawidłowości.

Poniżej przedstawiam raport z akcji serwisowych, opis usterek oraz nr VIN pojazdów poszczególnych marek, które zostały objęte kampanią serwisową w styczniu br.

Mitsubishi Lancer


Mitsubishi Lancer / Fot. MitsubishiW samochodach Mitsubishi Lancer (CY, CX) wadliwymi okazały się zapięcia pasów bezpieczeństwa kierowcy. Wada uniemożliwia zapięcie pasów, ponieważ może dochodzić do zacięcia bądź uszkodzenia zapięcia. Akcją w naszym kraju zostało objętych 165 pojazdów. Do posiadaczy zostały wysłane powiadomienia listowne w celu bezpłatnego usunięcia usterki.

Nr VIN pojazdów

Opel


 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Opel_logo.svgPracownicy ASO Opla mieli trochę pracy. Jako pierwsi zostali wezwani posiadacze dostawczych pojazdów Opel Movano. W niektórych egzemplarzach wyprodukowanych we Francji w ubiegłym roku doszło do nieprawidłowego zamontowania uchwytu pasa bezpieczeństwa po zewnętrznej stronie pojedynczego siedzenia przedniego. Wada ta powoduje nieodpowiednie podtrzymywanie pasażera przez pasy bezpieczeństwa. Usterka jest usuwana na koszt producenta.

Nr VIN pojazdów

W niektórych modelach Astry H oraz Zafiry B, które zostały wyprodukowane w Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Polsce sporadycznie może występować wadliwe działanie klaksonu. Objętych kampanią zostało 39 950 samochodów. Właścicielom pojazdów wada zostanie usunięta nieodpłatnie.

Nr VIN pojazdów

Opel Meriva / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Opel_Meriva_20090215_front.jpgKolejne pojazdy niemieckiego producenta, w których wykryto usterki to: Opel Agila, Astra G, Astra H, Combo C, Corsa C, Meriva A, Tigra B.
W tych modelach, które wyprodukowane zostały w 2005 r. w Wielkiej Brytanii, Polsce, Hiszpanii, Portugalii oraz Niemczech mogą pojawić się poważne problemy z jednostką napędową. Oprócz pogorszenia osiągów i hałaśliwej pracy silnika może dojść do pęknięcia wałka rozrządu. W naszym kraju wada ta dotyczy aż 4830 samochodów. Po powiadomieniu listownym w ASO zostaną przeprowadzone niezbędne modyfikacje do prawidłowej pracy jednostki napędowej.

Nr VIN pojazdów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzięki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* za temat dobrze wiedzieć co pod maską piszczy zanim postanowimy wybrać się na zakupy lub okaże się w trakcie jazdy, że coś jest nie tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.