Facebook Google+ Twitter

Raport BBN na temat tragedii w Afganistanie trafi do prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-14 20:01

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przygotowało raport na temat wydarzeń w Afganistanie, które doprowadziły do śmierci polskiego kapitana Daniela Ambrozińskiego.

Rzecznik BBN Jarosław Rybak powiedział, że niejawny dokument zostanie przedstawiony prezydentowi. Rybak dodał, że raport powstał z inicjatywy BBN-u. Jak podkreślił, prezydent jako zwierzchnik sił zbrojnych jest zainteresowany informacją na temat śmierci kapitana, by wyciągnąć z niej stosowne wnioski.

Kapitan Daniel Ambroziński zginął 10 sierpnia podczas starcia międzynarodowego patrolu pieszego, któremu dowodził, z talibami. Żołnierze nie otrzymali szybkiego wsparcia, gdy okazało się, że wpadli w zasadzkę.

Po wydarzeniu opracowano raport na potrzeby premiera. W dokumencie minister obrony wyraził wątpliwości, czy właściwie wykorzystano dane z analiz wywiadowczych oraz sprzętu rozpoznawczego i czy prawidłowo funkcjonuje system naprowadzania lotnictwa wspierającego. Minister Klich podawał, że kolejne wątpliwości wiążą się z systemem wsparcia ze strony sił szybkiego reagowania. Szefa resortu obrony zastanawiało to, czy ten system był zorganizowany w sposób właściwy i dlaczego Amerykanie przybyli z pomocą zbyt późno.

Kapitana Ambrozińskiego awansowano pośmiertnie na stopień oficera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.