Facebook Google+ Twitter

Raport brytyjskiego wywiadu na temat ataku Izraela na Iran

Szef brytyjskiego wywiadu zagranicznego MI-6, Soers John przedstawił członkom rządu raport na temat zagrożenia nuklearnego Iranu i zdolności Izraela do ataku na obiekty jądrowe Republiki Islamskiej.

Jak donosi Daily Telegraph raport jest ściśle tajny, a jego pełna treść treść nie zostanie ujawniona. Rzecznik brytyjskiego wywiadu poinformował tylko, że Wielka Brytania jest zaniepokojona nuklearnym wyścigiem zbrojeń na Bliskim Wschodzie. Taki wyścig zbrojeń, według wielu ekspertów, będzie prowokować rzeczywiste pojawienie się broni jądrowej w Iranie.

W lutym amerykańska stacja NBC zaprezentowała rozmowę z ekspertami z USA i Izraela. Eksperci zgodnie przedstawili pogląd, że jeśli Izrael zaatakuje Iran, to przy pomocy samolotów bezzałogowych F-15I oraz rakiet dalekiego zasięgu "Jerycho".

Pociski te mogą trafić w cel z odległości 2400 km. Według ekspertów w dyspozycji Izraela są specjalne głowice, które mogą zniszczyć podziemne fortyfikacje z ukrytymi obiektami jądrowymi.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 08.03.2012 03:46

mam nadzieję,że Iran im odpowie i zniszczy żydowskie tałatajstwo za co cały świat będzie im wdzięczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.